«Швейцарське село» у Луб’янці: досвід боротьби місцевої громади з чиновниками

0
1166

Кілька років тому у Луб’янці ініціативна група підприємців об’єдналися в ініціативну групу для позитивних змін села та наповнення його бюджету. Що з цього вийшло – читайте у нашій статті.

Юрій Максаков, — активіст ініціативної групи Луб’янської громади, громадянської-спілки «Бізнес-хелп». У тому числі і за його ініціативи у селі виникла громадська організація «Спілка місцевих підприємницьких товариств села Луб’янка». Її головою стала Олеся Фільченко. На сьогодні у ній діють 16 підприємств, а всього у селі їх функціонує 35. Їх загальний річний оборот складає близько 3 млрд грн. Але до бюджету села у 2017 році вони приносили всього 800 тис. грн. А тому місцевій громаді було незрозуміло чому великі і об’ємні підприємства – лісопилки, склади з чаєм, курники, забійні цехи – так мало вносять податків до місцевої громади.

Тому, створивши ініціативну групу з підприємців та активних жителів села, ГО «Спілка місцевих підприємницьких товариств села Луб’янка» і ГС «Бізнес-хелп» вирішили створити нові правила та укласти суспільний договір, за яким усі підприємства, які працюють на території громади, мають виводити оподаткування та прибутки із тіні і наповнювати ними бюджет громади. Майже рік був витрачений на те, щоб цей договір підписали у лютому 2019 року в.о. сільського голови Новиченко Анатолій та голова ОТГ і міський голова Бучі Анатолій Федорук.

Завдяки цьому вже у 2018 році внесення податків до місцевої громади зросло, і склало 2 млн. грн. До кінця цього року до бюджету села прогнозується внесення 3-4 млн. грн. І це не остаточна сума: за розрахунками експертів, в середньому підприємства мають вносити близько 16 млн. грн. до бюджету громади. Це все витікає із кількості площ землі і ставок податків, ставок на нерухомість, кількості вживання тютюну і алкоголю, та акцизу на них – що також має поповнювати місцевий бюджет та інших податків. ПДФУ – так само має поповнювати наш бюджет.

Для зміни ситуації ініціативна група внесла проектну пропозицію. Входження Луб’янки до Бучанської ОТГ у вересні 2017 року сприяло дало надії на розвиток місцевої громади. Однак, з представниками влади і громадою почали виникати непорозуміння. Так, у вересні 2018 р. Спілка підприємців Луб’янки звернулися до сільради з пропозицією, але її звернення тоді проігнорували. Його вони повторили у листопаді того ж року. І відповіді на звернення так само не отримали. Втретє вони звернулися у січні 2019 року, але навіть після розгляду в.о. сільського старости Анатолій Новиченко проігнорував це звернення.
При цьому Спілка підприємців пропонувала за допомогою іспанської компанії привести до ладу Луб’янський «Водоканал». По цьому питанню проводилися зустрічі із заступниками Анатолія Федорука Петром Холодилом та Тарасом Шаправським. При цьому іспанська сторона запросила керівництво ОТГ відвідати місто Касабланку, та у Бучі проігнорували цей проект.
Також ГО «Спілка місцевих підприємницьких товариств села Луб’янка» і ГС «Бізнес-хелп» запропонували зміни у сфері переробки: у селі нараховується близько 20 тисяч кв. м курятників, рибцех, в процесі діяльності яких збирається велика кількість відходів. Однак, вони і не думають про переробку, хоч вказані підприємства неодноразово потрапляли у всеукраїнські скандали, пов’язані із забрудненням навколишнього середовища. А при утилізації можна отримувати тепло, газ, екологічні добрива та інші види прибутків. І на ці проекти є пропозиції, є бажаючі вкладати інвестиції. Та представники влади села і ОТГ і не думають про переробку. Всі проєкти ігноруються.
Окрім того, між громадою села Луб’янка та в.о. старости села Анатолієм Новиченком виник конфлікт через невиконання останнім звернень та ініціатив громади й численні порушення в діяльності на посаді. Громада села ініціювала відсторонення А. Новиченка від обов’язків. Однак, голова ОТГ Анатолій Федорук ігнорує цей процес і всю процедуру волевиявлення місцевої громади. «Це при тому, що ми зверталися до кожної фракції Бучанської міськради. Пройшло два місяці, продовжує збільшуватися кількість правопорушень, однак, пан Федорук ігнорує всі звернення і не бажає відсторонювати Новиченка з посади. Створили тільки контрольну комісію за діяльністю в.о. сільського голови. Та кількість злочинів збільшується. Вже сам Шаправський проводить службове розслідування», — говорить Юрій Максаков.
Наприклад, недавно вирубали сквер площею 2 гектари. Виконком Бучанської міськради розпорядився роздати вказаний ліс малозабезпеченим родинам. Однак, випиляні дерева зникли у невідомому напрямку.
«Разом з тим пан Новиченко поширює дезінформацію про наш проєкт «Швейцарське село», вкидаючи недостовірну інформацію про те, що ми просто хочемо тут збудувати сміттєвий завод і перетворити село на велетенський смітник. І що всі відходи з нього будуть зливати в озера і ставки, через що витруять всю рибу. При цьому можливостей поговорити на зборах громади і донести людям у той спосіб, який передбачений законодавством, сільський голова Анатолій Новиченко та голова ОТГ Анатолій Федорук не надавали нам», — продовжує Юрій Максаков.
За його словами, звернення до голови ОТГ, міського голови Бучі Анатолія Федорука з цього приводу не дали жодних результатів. Він постійно відповідає «Зачекайте, ще трошки, ми вирішимо». А по факту нічого не змінюється. Недавно в громаді Луб’янки відбувся скандал із заміною дороги в селі, під час прокладання якої виявили численні правопорушення та зловживанні. Так само підняли питання при роботі над створенням водопровідної системи, коли «Бучабудзамовник» купує матеріали по завищеній ціні, які можна придбати удвічі дешевше.
І кількість таких фактів щомісяця зростає, однак, як сільська влада, так і керівництво ОТГ ігнорує ці порушення і не звертає уваги на них.
«Швейцарське село» – це принципи діяльності спільних зусиль всієї громади. Це дозволяє акумулювати фінанси і ресурси в межах громади і виділяти їх на розвиток і життя місцевої громади.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя