Школа, що стала культурним центром села Луб’янка

0
685

Школа у селі Луб’янка є однією з найзразковіших, що стало можливим завдяки діяльності потужного колективу освітян, який очолює Ольга Петрівна Кицун. Освітній заклад став центром культурного життя усієї сільської громади.

Є людина у Луб’янці, без якої жителі не уявляють свого краю та дитинства. Це уродженка села Ольга Петрівна Кицун — директор Луб’янської ЗОШ. Із 30 років педагогічного стажу 23 роки вона віддала діяльності у рідній школі, яку сама і закінчила.

Ользі Петрівні вдалося налагодити теплу робочу атмосферу серед педагогів, зібрати сталий колектив без плинності кадрів, навіть є їх нестача (через недофінансування), а з сусідніх сіл їздять працювати вчителі та навчатися діти. Станом на сьогодні у Луб’янській ЗОШ навчається 119 дітей, освітній процес забезпечують 18 педпрацівників. Початкові класи у нас харчуються безкоштовно, учні старшої школи – за батьківські кошти.

За останні роки завдяки зусиллям Ольги Петрівни та колективу вчителів вдалося суттєво оновити меблі школи, замінити вікна, відремонтувати спортзал. Так само спільно з новим сільським головою оновили комп’ютерну та навчальну техніку у всіх класах, школа тепер має інтернет-зв’язок.

У скрутні часи для села за минулі десятиліття Ользі Кицун вдалося змінити підходи в організації освітньо-виховного процесу, які вплинули і на життя громади. У першу чергу це стосується проведення різних конкурсів, освітніх заходів та свят, до яких максимально долучаються не лише вчителі та учні, а й їх батьки, родичі, та місцеві підприємці. Так як у селі зараз відсутній будинок культури, школа перетворилася на місце, у якому вся громада села має змогу зібратися для проведення культурних заходів та свят. І на них присутні не лише учні, а й їх батьки, дідусі, бабусі, навіть далекі родичі. У школі є гостра проблема – відсутня актова зала. Тому у теплу пору заходи проводяться на вулиці, а в холодний час – у спортзалі.

Цьогорічна Масляна як шкільний проект, стала справжньою подією у селі. Ідея захопила не лише учнів, працівників школи, їх батьків і родичів, а й місцевих підприємців та аграріїв. Дітей ознайомили із працею хліборобів і де можна вивчитися на цю професію. Але найголовнішим стало завдання виготовлення різних видів млинців та виробів із зерна.

А в черговому проекті «Від зернини до хлібини», який відбувся 16 листопада цього року, учні усіх класів представили продукти власної випічки, над якими старалися разом із батьками. На нього знову зібралися усією громадою села. Педагогічний колектив навчального закладу, таким чином, провів підсумки своєї організаційної роботи. 

На свято були запрошені гості, зокрема депутат Бучанської міської ради Олександр Таможній. Він привітав усіх з успішною реалізацією проекту та подарував школі новеньку дзеркальну фото- відеокамеру, з якою учні матимуть змогу фільмувати свої заходи.

Після презентації та виступів була проведена ярмарка, з виручених коштів якої для школи буде куплене заплановане необхідне обладнання.

Сергій Овруцький

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя