Радіаційний фон у нормі, але до Києва занесло небезпечні частинки

0
860

Унаслідок масштабних лісових пожеж у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС до Києва занесло небезпечні частинки. Проте, численні заміри радіаційного фону показують, що він перебуває у нормі.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, радіаційні фон на сьогоднішній день у районі Житомирської, Київської областей і Києві знаходиться у межах норми – 0,11 мікрорентген на годину. Проте час міністр відзначив підвищення рівня частинок горіння у повітрі. Про це повідомляє видання «Сегодня«.

«Радимо усім людям, особливо які мають хронічні захворювання легенів або серцево-судинні захворювання, обмежити свій вихід на вулицю у ранковий час, коли концентрація найвища цих частинок у повітрі. Більше пити води, робити вологе прибирання приміщення – це дуже важливо для вашого стану здоров’я», – повідомив Степанов.

У Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського повідомили, що в період з 7 по 13 квітня у Києві значно підвищився вміст діоксиду азоту в повітрі, дещо знизився вміст формальдегіду та діоксиду сірки.

Також нагадаємо, що основні туристичні локації, такі як режимне містечко Чорнобиль, військове містечко Чорнобиль-2, місто Прип’ять, вціліли.

У свою чергу волонтер Микита Геращенко провів заміри 10 населених пунктів по маршруту від села Раківка до Чорнобильської зони відчуження. За результатами вийшли такі показники:


⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
село Раківка — 0,11 мк3в/г
село Синяк — 0,15 мк3в/г
село Катюжанка — 0,15 мк3в/г
смт Димер — 0,16 мк3в/г
село Демидів — 0,11 мк3в/г
місто Іванків — 0,12 мк3в/г
село Нові-Соколи — 0,14 мк3в/г
село Прибірськ — 0,11 мк3в/г
село Рагівка — 0,11 мк3в/г
Чорнобильский район — 0,17 мк3в/г

https://www.facebook.com/mykyta.gerashchenko/posts/2810782122340885

Втім, нагадуємо, що повітря забруднене продуктами горіння від численних лісових пожеж. А тому зараз воно залишається небезпечним.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя