Олександр Таможній: про тарифи та Бучанську ОТГ

0
489

29 листопада 2018 року, відбулася 49 сесія VII скликання, на якій були прийняті визначні рішення для нашої Об’єднаної територіальної громади: депутати міськради голосували по питаннях сільрад Гаврилівки, Блиставиці та Луб’янки, а також про відміну рішення з прийняття нових тарифів. Детально про це розповів депутат Бучанської міської ради Олександр Таможній.

— Олександре Васильовичу, розкажіть чому цю сесію називають історичною чи визначальною для ОТГ? Що на ній відбулося такого незвичного, що дає змогу віднести її до незвичайних?

— На минулій 49 сесії  депутати приймали рішення за Блиставицьку, Гаврилівську та Луб’янську ради. І на підставі того, що дані територіальні громади за законом увійшли до складу нашої Бучанської об’єднаної територіальної громади. Це вже доконаний факт, адже ми маємо висновок про це Київської обласної держадміністрації і відповідні затверджувальні акти Бучанської міськради про приєднання згаданих сільських громад до міста Бучі. З моменту прийняття цих рішень вважається, що територіальна громада утворена. І відтепер повноваження міського голови, виконкому і міської ради розповсюджуються на всю об’єднану територіальну громаду.

— А що тепер буде із сільськими радами та депутатами сільських громад?

— З моменту набрання відповідного рішення про приєднання до Об’єднаної територіальної громади м. Буча ці сільради саморозпускаються. Усі відповідні рішення згідно закону пройдені, підтверджені відповідним рішенням Київської обласної ради.

— А хто тепер буде займатися написанням характеристик, різних актів, якщо місцеві депутати втрачають повноваження? Чи відіб’ється це якось на якості обслуговування звернень людей?

— Нічого страшного у цьому немає. Характеристики  за законом мають право писати старости. А я підготував від нашої фракції звернення до перегляду регламентного комітету по закріпленню депутатів міськради Бучі по сільських радах. Завдяки цьому громади сільрад не будуть відчувати незручностей через відсутність власних депутатів і непредставленість їх повноважень.

— А чому склалася така ситуація взагалі, що сільські депутати не будуть представлені у об’єднаній громаді?

— На жаль, законодавчо допущена прогалина, за якою до нових виборів 2020 року у сільських громадах будуть відсутні депутати. Вони не представлятимуть інтереси громади, яка їх обирала. Їх місце мають зайняти депутати центру ОТГ, до якої вони приєдналися. У нашому випадку це міські депутати Бучі. Ясна річ, вони не можуть з усією повнотою орієнтуватися у всіх проблемах сільських громад, як це роблять депутати сільських рад. Але при сільських радах Блиставиці, Луб’янки та Гаврилівки створені ради сільських територіальних громад. Вони за фактом є консультативно-дорадчим органом. І вони будуть допомагати нашим депутатам у опрацюванні звернень.

— А за яким алгоритмом тепер мають діяти жителі Гаврилівки, Блиставиці та Луб’янки, у разі потреби звернення?

— Спочатку жителі мають звернутися до старости села, написати заяву, яка виноситься на розгляд громади. Далі депутати громади і комісії розглядають її, протокол комісії надсилається на розгляд депутатської комісії, яка приймає рішення. Так само громадяни можуть звертатися до депутатів міста Бучі за допомогою чи будь-якими роз’ясненнями. Ми радо допоможемо усім жителям нашої громади у вирішенні їх питань. І щоб цим питанням не маніпулювали, раджу громадянам вивчати Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/157-19). У ньому роз’яснені усі положення, за якими ми будемо у подальшому працювати.

— Дякуємо! Із рішеннями по ОТГ тепер зрозуміло. Розкажіть, будь-ласка, про питання по тарифах, які були підняті цього разу на сесії? Чому вони взагалі буди підняті?

— З тарифами у нас склалася наступна річ. Виконком має право затверджувати тарифи на теплопостачання. Але вони мають пройти певну процедуру, щоб донести мешканцям певну інформацію про обґрунтування певного тарифу. Після розгляду депутатами і комісіями пропозиція враховується, або не враховується. І на розгляді виконкому вона розглядається, і якщо дотримана процедура, тарифи обґрунтовані — затверджується. Ця процедура була недотримана: опублікували оголошення у газеті, але раніше вказаного терміну провели засідання рішення міськвиконкому, і прийняли рішення про затвердження тарифів. Тобто, у даному випадку процедуру недотримали. Тому на сесію внесли пропозицію скасувати це рішення, що і зробили ми — депутати. Щоб уникнути спекуляцій з цього питання – буде проведене широке обговорення із обґрунтуванням, де буде проведений діалог з громадою, після чого буде прийняте або не прийняте відповідне рішення.

— А як тепер це питання із тарифами буде вирішене?

— Ми говорили із заступником міського голови Тарасом Шапранським, який ініціював створення комісії з перевірки обґрунтованості тарифу теплопостачання. Відповідно до цього готується розпорядження. До комісії увійдуть фахівці з відділу ЖКГ, економіки, фінуправління, голова профільного та фінансового і бюджетного питань та активні громадяни, які моніторять це питання і бажають долучитися до його обговорення і вирішення. І щоб не було спекуляцій з цього питання – до його обговорення ми запрошуємо долучитися усіх.

Сергій Овруцький

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя