Місто може і має бути ефективним, — Олександр Таможній

0
358

Бучанська територіальна громада має розвиватися, створюючи ефективні муніципальні підприємства, які даватимуть робочі місця і наповнюватимуть місцевий бюджет коштами. Для цього необхідно лише створити відповідні умови для бізнесу та інвесторів, гарантувавши їм комфортність та відсутність корупції і зайвої бюрократії. Про ці та інші перспективні проекти розвитку нашої громади розповів «The Bucha Times» депутат Бучанської міськради Олександр Таможній.

— Олександре Васильовичу, ви тривалий час просуваєте програму інноваційного розвитку Бучі. Яким чином за вашим баченням можна змінити місто і що для цього треба?

— Наша команда справді вже давно розробила програму ефективних перетворень міста та громади. Ключове гасло цієї програми – «Місто може і має бути ефективним!» та «Місто має заробляти», а не проїдати бюджетні чи дотаційні кошти. Головним принципом цієї програми є створення робочих місць у Бучанській ОТГ за допомогою муніципальних підприємств, які дозволять наповнювати місцевий бюджет коштами, і не вимивати їх з місцевої громади. Нашим ідеалом є створення таких умов, за яких родина прокидається, і йде на роботу за місцем проживання, а не їде за кордон чи в облцентр. При цьому своєчасно отримує заробітну плату на підприємстві, яке працює у партнерстві з місцевою громадою. Нинішні закони дають достатньо поля для маневру, щоб у законному руслі розвивати бізнес і громади на місцях. При цьому, вони будуть сплачувати податки до місцевого бюджету, а не вимивати їх від нас, а бучанці не будуть їхати за кордон чи у Київ на заробітки. Тому – створення подібних підприємств – ключовий пункт програми нашої команди у розвитку Бучі.

— А як можна зацікавити бізнес до співпраці із містом та місцевою владою?

— Для ефективного втілення нашої програми в життя ми хочемо залучати до співпраці підприємців та інвесторів. Нинішній банківській системі бізнесмени не довіряють, і ті, хто мають великі кошти, зберігають їх у себе вдома чи у інших місцях. Та всі знають, що кошти мають приносити дохід, і особливо вигідно це вдається, якщо їх вкладати у вигідні проекти. А для того, щоб зацікавити їх ефективними проектами ми повинні створити для бізнесу такі умови, де вони будуть почуватися комфортно і безпечно, і не будуть потерпати від утисків та корупції. Так, після створення муніципальних підприємств, які належать громаді, місту, частка за договором може належати підприємцю. А він, у свою чергу, може ставити своїх менеджерів для управління даним підприємством, впливати на їх ефективність. А відтак, він буде зацікавленим у розвитку цього бізнесу, адже туди вкладені його кошти. Відтак, у місцевих підприємців буде прямий інтерес та стимул для розвитку таких підприємств. А значить і у наповненні місцевого бюджету. Це дозволить нам акумулювати кошти, які вже будуть спрямовуватися на ремонт доріг, освітлення вулиць, дитячі і спортивні майданчики і т.д. Відтак, місто самостійно зароблятиме і буде розвиватися.

— Яким чином ви збираєтеся реалізувати даний проект? Розкажіть детальніше як можна створити вказані робочі місця, і залишити гроші у місцевій громаді?

— Існує чимало проектів позитивних перетворень у громаді. Ми відібрали найефективніші і найпростіші із них, які дозволяють місцевій владі, громадам і бізнесу тісно співпрацювати у законодавчому полі, легально, і при цьому ефективно направляти гроші на розвиток. Зараз ми бачимо це у створенні як мінімум 10 муніципальних підприємств і активізації співпраці із бізнесом середньої  ланки. Наприклад, це створення муніципальних друкарні, пекарні, автопідприємства з сучасними автобусами, служби таксі, зелених комунальних енергосистем, комунального спортивно-оздоровчого центру з басейном, підприємства зі збирання сонячних панелей тощо.

— А як у деталях буде реалізовуватися цей проект, і тим більше дозволить наповнювати бюджет міста коштами і головне — бути вигідними для інвесторів?

— Наприклад, болюче для бучанців питання комунікацій вирішать «Муніципальне автопідприємство», у яке будуть закуплені нові сучасного типу електроавтобуси, як це зробили у Львові. Так же і «Муніципальне таксі» з електромобілями, що дозволить створити додаткові робочі місця та знизити ціну на ці послуги. Створення «Міської друкарні» дасть нам змогу зекономити сотні тисяч гривень міського бюджету на замовленнях поліграфічних послуг і залишити їх у місцевій громаді. «Міська пекарня» дозволить створити додаткові робочі місця і показати як розвиток місцевого бізнесу розвиває громаду.

— Яким чином та ж сама пекарня може вплинути на такі глобальні речі, як розвиток громади і бюджету?

— Ну, наприклад, зараз більшість із нас купує хлібні вироби великих монопольних мереж через кіоски. І ціни на їх продукцію постійно зростають, адже у неї закладають оплату за перевезення і вироблення. А створення місцевої пекарні дозволить нам не лише мати хліб місцевого виробництва і не залежати від зовнішніх постачальників, а й за допомогою місцевого виробництва залишати кошти у місцевому бюджеті. Якщо бучанці оцінять хліб місцевого виробництва смачним і якісним, то по місцевих мережах супермаркетів і магазинів він буде ефективно реалізовуватися, а це також дозволить знизити ціну на нього за рахунок економії на перевезення і оплату з утримання кіосків та мережі.

— Чудова ідея! А які ще проекти дозволять наповнювати бюджет за рахунок створення місцевого виробництва?

— Наша команда вважає, що місто буде ефективно розвиватися, якщо ми будемо створювати підприємства, чия продукція буде конкурувати не лише з вітчизняними товарами, а й закордонними. Наприклад, створення підприємства, яке буде збирати сонячні панелі дасть не лише додаткові робочі місця для бучанців, а й високі зарплати. Ми зможемо у місті створити ефективну енергосистему, яка вирішить наболілу проблему з енергопостачанням. Крім того, виробництво сонячних панелей та згадані підприємства муніципального транспорту суттєво покращать екологію міста і дозволять акумулювати кошти для інших проектів не менш амбітних і далекоглядних.

— Ваша команда має якісь більш глобальніші і амбітніші проекти?

— Так. Усі знають про істотну проблему з теплопостачанням у Бучі та каналізацією. З кожним роком через неконтрольовані забудівлі цих проблем накопичується більше. Але їх можна ефективно вирішити. За приклад ми взяли реформу в угорському місті Мішкольц, яку можна застосувати і у Бучі. Вони повністю відмовилися від постачання газу і вирішили проблему з каналізацією. Компанія Miskolc Holding побудувала потужну екологічно чисту газодобувну станцію на каналізаційній системі. Це дозволяє опалювати місто, яке крім того, що отримує газ місцевого видобутку, так ще й за собівартістю в рази дешевше, ніж природний. Я спілкуюся із президентом компанії Джорджієм Вечі Gyögy Vécsi і мрію реалізувати цей проект у Бучі.

— Отже, ваша програма націлена на кардинальні перетворення у місті. А чи є підприємці, готові вкладатися у такі амбітні проекти?

— Таких підприємців предостатньо і в Бучі, і далеко за її межами. Головне, на що вони очікують – це гарантії безпечної діяльності, невтручання у бізнес-процеси. Якщо ми створимо їм такі умови – бажаючих розвивати наше місто буде багато. А бучанська громада через моніторинг буде контролювати ці процеси і впливати на їх ефективність. Усі ці складові – запорука ефективного і конкурентоздатного підприємництва. І я вірю, що саме так ми позитивно змінимо Бучу. Наше місто може і має бути ефективним, і на нас буде рівнятися столиця.

Сергій Овруцький

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя