Кожна третя іграшка в Україні — токсична

0
171

За даними Мінекономрозвитку, небезпечні іграшки можуть негативно впливати на роботу здоров’я дітей. The Bucha Times виясняли на скільки ця ситуація небезпечна  і чому вона склалася.

Кожна друга іграшка в Україні не відповідає стандартам якості, а кожна третя містить у собі шкідливі (токсичні) речовини. Про це повідомляється на сторінці Міністерства економічного розвитку і торгівлі в Facebook з посиланням на Українську асоціацію індустрії іграшок.

«Іграшки можуть негативно впливати на роботу мозку, печінки, нирок, нервової та ендокринної системи дитини», — сказано в повідомленні.

У Міністерстві нагадали, що усі оригінальні якісні іграшки обов’язково перевірені на фізичні, хімічні, гігієнічні, електричні та радіоактивні властивості, а офіційні виробники або експортери несуть повну відповідальність за їх безпеку.

Прес-служба Мінекономрозвитку також повідомила, що продавець зобов’язаний надати документи, які підтверджують належну якість продукції, і надати чек.

Як повідомили  нашому виданню підприємці, які займаються закупівлею товару, така ситуація склалася через те, що дешевий товар із Китаю не має сертифікатів, і наші урядовці про це знають, але не вимагають проводити лише якісний товар, а піднімають ціну на розмитнення до такої міри, що завозити якісні іграшки стає невигідним. Справді якісні іграшки коштують під 1 000 грн, і навіть вітчизняним виробникам  невигідно опускати ціну, адже і до них надто прискіпливо ставляться і заломлюють високу ціну за наявний товар. Тому на нашому ринку поширене виробництво іграшок із дешевої вторсировини, того ж китайського походження. Від цього і перенасиченість ринку неякісним товаром.

Зрозуміти чи товар токсичний можна і при його огляді. Наприклад, якщо відчувається різкий хімічний запах, або шкіра після контакту із товаром свербить чи на ній відчуваються неприємні відчуття, або фарба залишається на руках після контакту із іграшкою — це однозначно свідчить про токсичність. А тому такі вироби краще не купувати.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя