Кількість районів Київщини планують зменшити до чотирьох

0
55

Децентралізація країни триває, і реформатори планують розформувати більшість районів столичної області. Замість 25 теперішніх планують залишити чотири, можливо п’ять. Це означатиме і нове підпорядкування Бучі та Бучанської ОТГ новій адміністрації. 

Карта столичного регіону відразу після завершення реформи децентралізації може зазнати докорінних змін. Замість звичних 25 районів уряд планує залишити Київщині чотири, в кращому випадку — п’ять. Київобладміністрація вже не згодна з такими напрацюваннями Мінрегіону. Сайт KievVlast опублікував спробу розібратися у ситуації, — що буде з районними органами управління, як будуть отримувати послуги мешканці нових районів, а також який із проектів адмінделенія регіону найімовірніше отримає схвалення держави.

Чотири замість двадцяти п’яти

Як повідомляє прес-служба Київської облради, сьогодні адміністративний поділ Київської області — це 25 районів і 12 міст обласного підпорядкування. Усього в області 25 міст, 30 селищ міського типу та 1122 сільських населених пункти. Проект адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області, який запропонував Мінрегіон, передбачає створення 45 ОТГ, з яких 24 міських, 14 селищних і 7 сільських. А також 4 об’єднаних районів: Білоцерківський (з населенням 487,2 тис. осіб), Броварський (435,9 тис. осіб) Васильківський (435,8 тис. осіб) та Ірпінський (358,8 тис. осіб).

Так, в Білоцерківський район повинні увійти Сквирський, Володарський, Тетіївський, Ставищенський, Рокитнянський, Таращанський, Миронівський, Богуславський райони. У Броварський район — Бориспільський, Баришівський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський і частина Вишгородського районів, а також обласне місто Березань.

Васильківський район запланований у складі Фастівського, Обухівського, Кагарлицького, частини Києво-Святошинського району та обласного міста Ржищів.

Ірпінським районом можуть стати Іванківський, Поліський, Бородянський, Макарівський, частина Вишгородського і частина Києво-Святошинського районів, міста Ірпінь та Буча.

А може бути і п’ять

Згідно з пропозицією Департаменту містобудування та архітектури КОДА, у Київській області має бути 69 ОТГ, з яких міських — 24, селищних — 22, сільських — 23. Також на думку області, повинно бути створено 5 районів: Білоцерківський, Броварський, Васильківський, Ірпінський і Переяслав -Хмельницький.

У даній пропозиції у складі Білоцерківського району значиться Сквирський, Володарський, Тетіївський, Ставищенський, Рокитнянський, Таращанський, Богуславський, Миронівський, Кагарлицький райони і місто Ржищів.

Броварський район хочуть об’єднати з Бориспільським. У Васильківський район можуть бути включені Фастівський, Обухівський, Макарівський і Києво-Святошинський райони.

Ірпінський район на карті в складі Іванківського, Поліського, Вишгородського, Бородянського районів, міст Ірпінь і Буча.

І Переяслав-Хмельницький район, якого немає у проекті Мінрегіону, може об’єднати Згуровський, Баришівський, Яготинський райони і місто Березань.

Як розповів KV екс-виконувач обов’язків директора Департаменту містобудування та архітектури КОДА Дмитро Ликов, розглянувши пропозицію Мінрегіону, виходячи із запропонованої ними методики, департамент розробив власне бачення адміністративно-територіального устрою.

«Є кілька територій області, які потрібно відчувати. Про деякі історичні, ментальні, родинні, релігійні, економічні зв’язки знають тільки ті, хто на цій території живе. Три моменти у проекті Мінрегіону нас не дуже влаштовують. Перше — частина Вишгородського району, села Хотянівка, Осетчіна, Лебедівка, Нижча Дубечня, Вища Дубечня, Воропаєв, Сувид і Пірново запропоновано включити до Києво-Святошинського району. Між цими селами і районом проходить річка Десна. Ніякої переправи немає, щоб дістатися до Броварів потрібно проїхати через Вишгород і Київ. Ми розуміємо, що їздити в адміністративний центр потрібно буде в рідкісних випадках, але не можна виключати форс-мажорні обставини, під час яких частина Вишгородщини може залишитися без зв’язку з центром. Будівництво мостового переходу неможливе, немає землі і це дуже дорого. Ми запропонували весь Вишгородський район включити до складу Ірпінського району «, — говорить він.

За його словами, друга пропозиція стосувалася Ржищівської ОТГ. «Мінрегіон запропонував Ржищів та частина населених пунктів віднести до Васильківського району з центром у Василькові. Але історично і транспортно Ржищів пов’язаний з Білоцерківським районом. Там громаді з не дуже розвиненим економічним потенціалом буде логічніше будувати своє майбутнє. Біла Церква — це потужний промисловий вузол. Ці території мають аграрний напрямок, Васильків ж — це зона доступності до столиці і забудові житлом «, — продовжив він.

Він також зазначив, що найбільш складною є ситуація з лівобережною частиною Київщини. «Було запропоновано один великий лівобережний район — Броварський. Це відповідає методиці, яку сам Мінрегіон і розробив. Але ми розуміємо, що Згурівка, Ясногородка та більш лівобережна частина слабо пов’язані з Броварами. Вони пов’язані або з Борисполем трасою державного значення, або з Переяслав-Хмельницьким, де всі латифундисти, з якими вони спільно займаються землею. Тому ми запропонували поділити навпіл: залишити центр у Броварах і зробити окремо Переяслав-Хмельницький район. Багато питань виникало — чому Бровари центр, а не Бориспіль. Дійсно, Бориспіль знаходиться географічно ближче до середини майбутнього району, але ми не ділимо карту лінійкою. У методиці поділу територій є показники, які визначають, який населений пункт повинен бути центром. Це кількість населення, економічні показники. Мінрегіон визначив, що центром повинні бути Бровари. Ми намагалися не йти в повну контрактацію з Міністерством, тому питання центрів вирішили не піднімати. Але вважаємо, що як Бровари, так і Бориспіль здатний бути центром і це питання ще може обговорюватися «, — закінчив він.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя