Деякі міста можуть закрити на карантин, а Великдень краще святкувати вдома

0
637

Учора, 13 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт про обмеження доступу до адміністративно-територіальних одиниць контрольно-пропускними пунктами з військовими. У той же час МОЗ рекомендує не відвідувати церкви на Великдень.

У Верховній Раді внесли зміни до закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Відтак, на розгляд президенту вже подали законопроєкт, у якому йдеться про встановлення КПП на в’їздах та виїздах на території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць, що знаходяться на території карантину. На таких пунктах працюватимуть військові. 

До того ж, цим законопроєктом можуть дозволити використання матеріально-технічних та транспортних засобів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, частин та підрозділів центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку.

Варто зауважити, що якщо Президент України Володимир Зеленський прийме цей законопроєкт, то персональні дані особи зможуть обробляти без її згоди. Такі заходи будуть діяти на період встановлення карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.

У свою чергу в МОЗ пояснили, чим загрожує масове відвідування церков на Великдень. головний санітарний лікар України Віктор Ляшко назвав «маркерною точкою» 24 квітня. Масове відвідування церков на Великдень може звести до нуля досягнуті успіхи у стримуванні поширення коронавірусу в Україні. Про це в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV заявив заступник міністра охорони здоров’я, Віктор Ляшко.

Він повідомив, що МОЗ спілкувалося з Радою церков, з усіма главами церков про те, що потрібно зробити все можливе, щоб уникнути масових скупчень.

Маркерна точка — це 24 квітня. Дата, яка нам покаже ситуацію, це як раз 5-7 день після Великодня, ми побачимо, чи є у нас сплеск після святкування цього свята», — додав він.

МОЗ закликає українців відсвяткувати Великдень вдома, не порушуючи карантину. «Не вистачить ніяких сил ні поліції, ні епідеміологів, щоб закрити всі храми і закрити всіх людей. Ми розраховуємо на свідомість людей», — сказав В. Ляшко.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя