Бучанець дістався Антарктиди у складі 25 Української антарктичної експедиції

0
675

25 українська експедиція, до складу якої входив бучанець Євген Прокопчук, прибула до станції «Академік Вернадський», що в Антарктиді.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки України у вівторок, 21 квітня.

Експедиція вирушила в подорож до Антарктиди ще 16 березня, однак через карантин та обсервацію тривала понад місяць. Наразі експедиція перетнула протоку Дрейка й дісталася станції «Академік Вернадський».

«У 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди», — говорить голова Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

До того ж, на експедиційному судні також привезли вантаж для наступної зимівлі. Учасники експедиції будуть розвантажувати харчі, паливо та інші матеріали, які допоможуть у сувору арктичну зиму. 

Після цього додому вирушить попередня 24 українська експедиція, яка вже провела в Антарктиці більше року, а також сезонний загін науковців, які працюють на станції кілька місяців.

«Для кожної команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. Однак до нас протока була досить спокійною та привітною, ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake — озеро Дрейка», — відзначає лікар 25 експедиції Ігор Дейнека.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя