26 листопада День пам’яті жертв голодоморів в Україні

0
447

В останню суботу листопада в Україні згадують про жертви голодоморів двадцятого століття. Цього року ця дата випала на 26 листопада.

Їх було три: 1921 – 22, 1932 – 33 та 1946 – 47 роки. Спричинені вони були різними факторами, головний з яких, політична волю тодішнього комуністичного керівництва, яке бачило в українському селі потенційну загрозу непокори.

Про точне число жертв ми не дізнаємося вже ніколи. Паспортного обліку на той час в селах не було, статистики загиблим теж не вели.

В  ці дні проходить багато заходів на офіційному та неофіційному рівнях. Один з них це запалення свічки пам’яті у вікнах осель  в суботу о 16 годині.

Жителі Київщини теж долучаться до цієї акції. На жаль, Київщина займає перше місце по числу загиблих в Голодоморі-33. В більшості міст встановлено меморіали загиблим. В ряді міст, зокрема і в Бучі, місцева влада виділила земельні ділянки для встановлення пам’ятників. Справа тепер за проектуванням, фінансуванням та спорудженням меморіалів, які завжди нагадуватимуть людям про ті страшні події і застерігатимуть від їх повторення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя