Маємо зберегти Ворзезельский ліс

0
247

Ворзель – курорт особливого унікального м’якого мікроклімату, який ще в 1933 роках почав створювати свою санітарно-оздоровчу базу для всього СРСР. З 1987 року

Ворзель входить в склад Ірпінського регіону, як курорт всесоюзного значення. Завдяки великим покривам лісового масиву у Ворзелі стало можливо  лікувати сердечні ендокринні та нервові розлади. Але починаючи з 1990 років Ворзель починають енергійно забудовувати, віддаючи в приватну власність такі санаторії як: Буревісник, Зірка, Свобода та Сосновий бір. Багато з яких переводяться з громадської та державної власності в приватну.

Складовим чинником м’якого та цілющого клімату Ворзеля є повітря, яке складається з ферментів певного складу мікрочастинка та кисню, які формує лісова зона. Масова забудова в рекреаційній зоні – це фактично винищення кліматичного фону та екосистеми Бучанськой ОТГ. Саме тому питання, щодо підняття та публічної публікації генерального пану селища є для селищної ради негативним та критичним, адже таким чином буде прийнято понад п’ять районів багатоповерхівок в рекреації. Тим часом Ворзельський ліс винищують кожного дня і причина для цього є досить банальна — зняття  статусу курорту та рекреації, що дозволить забудувати лісову зону. На практиці це виглядає так: підпис еколога у складі комісії лісника та депутата, який робить заключення на виконавчий комітет Ворзельської селищної ради. Так, виноситься рішення про ліквідацію дерева

Основні функції почав виконував Бучанський лісгосп, який був ліквідований і Ворзельський ліс став знаходитися в стані стагнації. Основні функції розпорядника почав виконувати місцевий ЖЕК. Фактично це є порушенням закону, адже ліс перебуває під державним контролем та опікою незалежно де він знаходиться. Відповідно до статті 8 ЛК в державній власності перебувають усі ліси України, крім лісів, що перебувають у комунальній або приватній власності. Право державної власності на ліси набувається і реалізується державою в особі Кабінету Міністрів, Ради міністрів АР Крим, місцевих державних адміністрацій відповідно до закону.

Згідно зі статтею 13 Земельного кодексу саме до повноважень Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.

Передача у власність, надання в постійне користування для нелісогосподарських потреб земельних лісових ділянок площею понад 1 га, що перебувають у державній власності, належить до повноважень Кабінету Міністрів у сфері лісових відносин (стаття 27 ЛК в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин — 2008 рік) .

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя