Ворзель має всі можливості стати туристичним центром Київської області

0
222

Юлія Полянська громадський діяч, активіст

Скажіть, що для вас означає покликання активіст, чим він займається і які основні цілі його громадянської позиції?

У моєму розумінні активіст, або громадський діяч — це людина зі стійкою життєвою позицією, силою та волею, здатний захистити як в юридичному так і в інформаційному плані життєво-важливі для громадянина питання,  які стосуються збереження лісу, підтримки соціально-малозабезпечених людей, а також відстоювання та збереження на законному рівні  історико-культурної спадщини України. Спектр роботи громадського діяча — це постійна допомога іншим в ті кризові моменти, коли людина залишилася сам на сам зі своїми проблемами, а  держава і місцева влада в свою чергу не здатні вирішити ці питання.

Як довго Ви займаєтеся активним захистом лісу та інших соціальних об’єктів?

Більше семи років я займаюся активно захистом лісу, а також допомогою соціально- незахищеним людям з різними проблемами, яким надаю, як інформаційну так і юридичну підтримку.

З якими основними труднощами Ви зіштовхнулися в питаннях захисту прав громадян?

Основною проблемою через, яку виникають непорузуміння  між владою та активістами  є відсутність публічності та прозорості реалізації проектів на місцях. Більшість мешканців просто не володіють і не знають, де можливо познайомитися та дізнатися про реалізацію багатьох проектів  в селищі Ворзель. Як правило проектно-технічна документація надається ​мешканцям після реалізації проектів.

Які основні проекти були реалізовані за останні п’ять років завдяки вашій  роботі?

За ці п’ять років ми разом з командою однодумців змогли реалізувати декілька соціально-важливих проектів серед яких відкриття пам’ятника героям АТО, відкриття разом з С. Урабаном соціального дитячого центру «Добре діло», для дітей з особливими потребами,  проведення ряду мистецьких заходів в БТК, а також підтримка спільно з БФ «Милосердя і Співчуття» соціальної допомоги малозабезпеченим верствам селища Ворзель.

Чи дозріло українське суспільство до ефективної комунікації між владою та активістами для реалізації соціально-важливих проектів для громадян?

За останні десять років українське суспільство трансформувалося зі стану апатії та відсутності можливості законно відстоювати свої права та свободу у стадію до відкритого діалогу. Говорити і заявляти про знищення лісу, історико-культурної спадщини та захисту прав та свобод людини, а також змоги реалізації багатьох соціально-важливих проектів для суспільства.

Як Ви бачите розвиток селища Ворзель?

Основним напрямком, я впевнена, має стати затвердження селища Ворзеля, саме, як курорту, що  дозволить чітко закріпити документально рекреацію і захистити ліс від не законної вирубки.  Я бачу селище Ворзель, саме туристичним центром для якого є все необхідне: природа, санаторії, інфраструктура та історичні місця такі, як БТК і будинок «Графині Уварової», прекрасні водойми,  хороша транспортна розв’язка. При бажанні місцевої влади та інвестиціях, я впевнена, можливо не тільки повернути багатовікову славу курорту, але і побудувати ще декілька соціальних, медичних центрів та санаторіїв за відрахування, від яких можливе поповнення бюджету та великий потенціал вкладання у майбутнє наших дітей. Саме завдяки унікальній природі та ландшафту ми маємо гарну можливість допомогти багатьом людям у лікуванні захворювань. Тим паче, що саме цим славилося наше селище на всю Україну.

Спілкувалася Надія Швець

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя