В місті Буча влада довела людей до відчаю

0
723

Заради прибутків людей в Бучі готові труїти викидами виробництва. Здоров’я людей мера та бізнес не цікавить. Люди доведені до відчаю і готові до крайніх форм потесту: перекриття залізниці.

28 липня в газеті «Бучанські новини» було опубліковано оголошення про наміри отримати дозвіл на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря джерелами стаціонарного виробництва. Заявником виступило приватне підприємство з виробництва кондитерських виробів «Деліція», виробничі потужності якого розташовані в Бучі по вулиці Яблунська.

В переліку речовин, що потраплять в повітря яким дихають люди, зазначено діоксид вуглецю, ртуть, аміак, солі важких металів та інша отрута.

Громадськість такі плани кондитерських бізнесменів вкрай обурили. Люди вже десять років скаржаться на хазяйнування «Деліції», коли через цілодобовий дим з труб підприємства, настає кашель, нудота та інші погіршення самопочуття, не кращі відчуття й від шуму в будь-який час доби цехів підприємства. Коли підприємство запускалося, то власники «Деліції» «прихопили» з собою ще й артезіанську свердловину з Учительського провулку, тепер свердловина постачає воду на потреби ПП, а мешканці прилеглих вулиць з волі «солодких» бізнесменів змушені користуватися неякісною водою брудного кольору.

Тепер, у разі запуску нових 21(!) цеху виробничих потужностей у рази збільшаться неприємні запахи та все що супутне з ними. І ці викиди підуть далеко від Бучі, в залежності від сили та напрямку вітру. Більш того, цехи будуть відразу за людськими парканами. Щільність забудови явно порушує встановлені державними будівельними нормами 20 метрів відстані від житлових будов.

Мешканці прилеглих районів виступають категорично проти намірів збільшити шкоду людському здоров’ю задля збільшення прибутків бізнесменів. 5 серпня мешканці району прилеглого до «Деліції» провели збори на яких обрали ініціативну групу по збору підписів мешкансів Бучі за заборону надавати ПП «Делиція» нових дозволів на викід в атмосферу шкідливих речовин. На зборах звучали голоси обурених мешканців й стосовно бездіяльності міської ради Бучі. Влада міста чомусь вперто не бажає помічати як труять містян.

Люди заявили про прагнення боротися за своє гарантоване Конституцією та законами України право на чисте довкіля та екологічно безпечне середовище для життя. Також люди звернуться стосовно питання, чи відповідало діючому законодавству придбання «Деліцією» земельної ділянки на якій вона розташована, і чи була сплачена за цю ділянку ії реальна вартість?

Тут є питання до «вічного» мера Бучі Анатолія Федорука, який погоджував придбання «Деліцією» чималої земельної ділянки. Чому міський голова погодив отримання «Деліцією» земельної ділянки в оренду з подальшим викупом? В житловій зоні міста було збудовано підприємство, виробнича діяльність якого, становить чималу небезпеку людям. Мер Анатолій Федорук чудово знав, про те, що робота «Делиції» буде небезпечна для населення, і задля прибутків бізнесменів сприяв виділенню землі та появі на ній шкідливого підприємства. Виходить воля до нажива здатна затьмарити все, в тому число безпеку та здоров’я людей?

Також люди вимагають щоби при будівництві нових виробничих споруд враховувалися норми ДБН, які встановлюють максимальну близькість таких об’єктів до людських осель.
У випадку ігнорування вимог громадян, люди готові вдатися до широких акцій протесту. Вони заявляють, що прагнуть відстоювати право на безпечне життя та здоров’я усіма доступними формами, не бажаючи жертвувати собою та майбутнім своїх діт

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя