Провал операції «Бучанська ОТГ»: Федорук втрачає останній шанс уникнути в’язниці

0
2302

Діючий мер Бучі Анатолій Федорук може піти з посади або в Парламент, або за грати. Шанс на гарантовану свободу одіозний чиновник втратив у вересні цього року. Підпис губернатора Київщини Олександра Горгана поставив, як то кажуть, «хрест» на шляху Федорука до Парламенту.

Як відомо, 15 вересня голова Київської ОДА Олександр Горган підписав розпорядження про створення Бучанської ОТГ. На сьогодні, до Бучі приєдналось шість населених пунктів. Піар-команда Федорука «розкручує» цю новину, як «перемогу». Хоча, якщо уважно проаналізувати дійсність, то насправді це особистий провал мера Бучі та “початок кінця його політиканству”.

Протягом останніх чотирьох років Анатолій Федорук розгорнув широкомасштабну “гастрольну” діяльність (інакше це важко назвати) по селах та селищах навколо Бучі.

Від початку проект БОТГ від Федорука передбачав, що до Бучі приєднається 11 населених пунктів. Але на сьогодні, 5 населені пункти “випали” (Клавдієво, Немішаєво, Микуличи, Синяк та Ворзель) із планів Федорука щодо БТОГ. І як поговорюють місцеві політики, навряд чи хтось із цих громад змінить своє рішення. Бучанському меру не вдалося приєднати навіть Ворзель, який, здавалось би, повністю знаходиться під його контролем. Як відомо, селищний голова Ворзеля Лариса Федорук — сестра бучанського мера.

Варто зазначити, що в самій Бучанській ОТГ немає нічого поганого. Навпаки – це можливість для економічного розвитку, не тільки міської, а в першу чергу, сільських громад. Згідно Закону України «Про добровільне територіальне об`єднання громад» мешканці кожного із населених пунктів самостійно приймали рішення, щодо приєднання до БОТГ, враховуючи виключно свої власні суспільні інтереси, а не інтереси політиків. Федорук цього не врахував.

Для чого ж бучанському меру потрібен БОТГ? В першу чергу, для збільшення виборчого округу «під себе».

Спочатку Анатолій Федорук розпочав свою «роботу» по 95 виборчому окрузі, «прибираючи» головних конкурентів у передвиборчій політичній гонці, не гребуючи навіть «доносами» в силові структури на свого головного конкурента Володимира Карплюка. Після невдачі бучанський мер розпочав «холодну війну» з народним депутатом Ярославом Москаленком, який нині має високі рейтинги у 96 виборчому окрузі. Але, схоже, і цей округ Федоруку «не світить».

Публічно мер Бучі ні з ким не свариться – ні з Карплюком, ні з Москаленком. І навіть навпаки. На шпальтах підконтрольних бучанському меру ЗМІ є скрізь його дружні фото із нардепом. Але, поряд із лозунгами «БОТГ – перемога Федорука» все це виглядає, як гра на публіку.

Те що Анатолій Федорук балотуватись до ВР не буде – це вже зрозуміло всім. Адже, на свої чотирирічні «гастролі» по селам бучанський очільник витратив чимало коштів – концерти за участі Олександра Пономарьова, показові конференції, “піар” через ЗМІ та інше, коштує не дешево. Зрозуміло, що Федорук більшість коштів взяв у забудовників «під чесне слово» віддати їм землі БОТГ. Як відомо, в Бучі будувати можна хіба що в лісі.

До слова, 6 вересня Федорук спробував віддати значну частину бучанського лісу під забудову, але під тиском деяких депутатів БМР та громади 11 вересня ветував це рішення. Зрозуміло, що Федорук вже втратив вплив на бучанських депутатів, і розпоряджатись землями Бучанської ОТГ на власний розсуд йому буде дуже не просто. До того ж, видно що громадами сіл які увійшли до БОТГ маніпулювати не просто.

Федорук навряд чи піде з політики і до останнього триматиметься за крісло мера. Але, за ним досі тягнеться чималий «хвіст» кримінальних справ, від яких посада очільника Бучі не врятує. До того ж, «по-дружньому» Федорук ні з ким домовитись не може, аби уникнути відповідальності перед Законом. Про це свідчить той факт, що секретар Бучанської міської ради Василь Олексюк (який фігурує у справах по Федоруку) уникає судових засідань, лягаючи в лікарню перед самим слуханням справи.

І тут виникає логічне питання, що далі? А далі Федорук намагатиметься розставити свої важелі впливу на територіальні громади сіл та селищ, які входять до БОТГ, щоб відкуповуватися від кримінальних справ їхніми землями. До того ж, для Федорука ця практика є нормою. Так він «господарював» у Бучі протягом останніх 20-ти років.

Цінності вилучені під час обшуку будинку Федорука (архів)

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя