ПІДСУМКИ ТИЖНЯ: Подкідишев позбувся депутатських повноважень, а Федорук зазіхнув на волевиявлення бучанців (ВІДЕО)

0
1573

Минулий тиждень для бучанців видався нелегкий, але вдалий, що не скажеш про мера Бучі. Люди, все таки, позбулись Подкідишева, не зважаючи на весь супротив Федорука. Як і чому мер Бучі захищав депутата «прогульника» та «хабарника» (ВІДЕО нижче за текстом), вводячи в оману правоохоронців та здійснюючи тиск на Бучанську міську виборчу комісію? Про все по-порядку…

13 жовтня рішенням з’їзду партії Захисників Вітчизни Андрій Подкідишев позбувся повноважень депутата Бучанської міської ради. До слова, діюче законодавство не передбачає оскарження рішення партії в суді.

Як відомо, відкликати депутата з місцевих рад можна лише за виборчої ініціативи. Тобто, якщо самі виборці проведуть народні збори, зберуть необхідну кількість підписів, а Бучанська міська територіальна виборча комісія перевірить законність всієї процедури в присутності двох поліцейських. Законність всієї процедури було дотримано, не зважаючи на супротив Федорука, який розцінюється, як зазіхання на волевиявлення українців та перешкоджання здійснення виборчого права.

Для початку, згадаємо, хто такий Подкідишев.

Як відомо, на 8 вересня цього року бучанці зібрались на народні збори та розпочали процедуру відклику Подкідишева з Бучанської міськради. Причин більше ніж того вимагає закон – депутат пропустив понад 60% сесійних засідань, був задіяний Федоруком в схемах деребану «Бучанського межигір’я» та вимагав від малозабезпечених жителів міста хабарі.

Одна із постраждалих, раніше розповідала «The Bucha Times» про те, як депутат вимагав від її сім’ї (в якій двоє наповнолітніх дітей та двоє людей з інвалідністю) 4000 доларів за землю.

Народні збори того дня намагались зірвати екс-депутати БМР Микола Йощенко та Олексій Гарбуз. Діяли колишні місцеві обранці за старим сценарієм. Адже минулого року, їх там само виборці позбавили депутатських повноважень, а суди всіх інстанцій підтвердили законність їхнього відкликання з бучанської ради. Як відомо, станом на сьогодні, по Йощенку та Гарбузу відкриті кримінальні впровадження, які внесені до ЄРДР, щодо присвоєння владних повноважень (Після відкликання з бучанської міськради цих депутатів у 2017 році, вони протягом 4 місяців вводили в оману людей, та представлялись діючими депутатами і навіть намагались втручатись в роботу ради).

Отже, під час зборів по Подкідишеву Йощенко та Гарбуз зривали реєстрацію учасників, спробували ввести в оману журналістів місцевого телеканалу «Погляд» (на жаль, некомпетентність представників ЗМІ зіграла на руку екс-депутатам, і «Погляд», в результаті, випустив необ’єктивний відеосюжет) та перешкоджали голосуванню на народних зборах.

27 вересня цього року, всі документи по процедурі відклику Подкідишева, були передані на розгляд Бучанської міської виборчої комісії. Як тільки розпочалась перевірка пакету документів, Федорук почав втручатись в цю роботу, знову ж таки, чужими руками, але цього разу підставляючи «своїх людей» під 358 статтю Кримінального Кодексу.

Так, 7 жовтня цього року, як раз в переддень роботи виборчої комісії, в мережі фейсбук з’явились фотографії фейкових підписних листів (з підробленою печаткою Бучанської міської виборчої комісії). Те що Йощенко, Гарбуз і Подкідишев — люди Федорука, зрозуміло всім бучанцям. Достатньо пригадати, як вони захищали мера Бучі в судах (по справі «дерибану» лісу).

Щодо Подкідишева, то тут і так всім зрозуміло, що екс-депутат працював і працює на Федорука. Адже, чого б тоді Анатолій Петрович, так захищав Подкідишева? За гарні очі?

Інтернет-диверсія із підробкою документів провалилась. Тоді, Федорук розпочав діяти більш «топорно», вводячи в оману правоохоронні органи. В результаті чого, 9 жовтня поліціянти вилучили у виборчої комісії документи по відклику Подкідишева, але швидко у всьому розібравшись, на ранок повернули всі документи. Цікаво, що свідком, дій правоохоронців був Йощенко.

Про це він розповів журналістам телеканалу «Погляд», зізнавшись, що «дуже сильно здивувався коли, ці документи поліція повернула комісії для продовження роботи». Про що це може свідчити? Про те, що Йощенко, як людина Федорука, був переконаний, що план із введенням в оману правоохоронців спрацює.

Далі, мер вдався до геть примітивних дій – заблокував один із кабінетів БМР в якому члени комісії мали проводити роботу по перевірці дійсності підписних листів. Телеканал «Погляд» зафільмував цей факт.

На скріншотах відеосюжету видно, що члени комісії змушені були працювати в коридорі. Наступного дня, коли комісія продовжила перевірку, охоронці в БМР не давали працювати навіть в коридорі, намагаючись забрати стільці. До слова, територіальна виборча комісія може здійснювати свою роботу лише на території юридичної адреси (БМР, вул.Енергетиків, 12).

Ймовірніше за все, Федорук розраховував, що члени комісії не витримають таких умов. Але і цей план провалився.

Члени комісії, в свою чергу, шляхом голосування, прийняли рішення звернутись до правоохоронців, щодо вчинення тиску на них та перешкоджання роботі комісії. Схоже, що історія з вилученням документів Федоруку з рук, навряд, чи зійде.

11 жовтня, мер скликає позачергову сесію, на якій депутати голосують за звернення до ЦВК, «стосовно проведення перевірки фактів порушення законів України Бучанською міською виборчою комісією під час проведення процедури відклику депутата БМР А.Подкідишева».

Це можна розцінювати, як тиск на членів Бучанської міської виборчої комісії. Адже, згідно діючого законодавства, Бучанська міська рада не може ніяким чином втручатись в роботу виборчої комісії, а Центральна виборча комісія не може здійснювати те, що від неї вимагають депутати БМР.

Голова Бучанської міської виборчої комісії Віталій Чернілевський прокоментував цю ситуацію так:

«Комісія одноголосно проголосувала за постанову, яка передбачає звернення до правоохоронних органів щодо реагування на факти перешкоджання здійснення діяльності Бучанською міською виборчою комісією службовими особами Бучанської міської Ради, з метою змусити Бучанську міську виборчу комісію приймати ті рішення, які потрібні цим службовим особам».

Як зазначив Віталій Чернілевський, дії з боку депутатів та чиновників БМР по відношенню до членів комісії — це прояв неповаги.

«Цікаво, що коли відбуваються вибори в органи місцевого самоврядування, то жоден із чиновників не дозволяє собі того, що ми пережили за останній тиждень. До членів комісії зазвичай ставляться толерантно та з повагою. Але схоже це чемне ставлення обмежене у часі. Як тільки завершуються вибори, то ті хто отримав владу показують своє справжнє лице, — зазначає голова комісії, — Те що ми пережили минулого тижня, говорить про те, що бучанські політики та чиновники просто загрались у владу. Вони чомусь вважають нормальним змушувати членів комісії працювати в коридорі, не пускати членів комісії до приміщення БМР. А що стосується рішення сесії БМР за 11 жовтня — то це взагалі абсурд! Яке право має Бучанська міська рада оголошувати недовіру органу до якого немає ніякого відношення?! Це те саме, якщо б Верховна Рада втрутилась би в роботу ЦВК».

Також стало відомо, що під час перешкоджання роботі виборчої комісії були викликані поліцейські та написані відповідні заяви.

До слова, під час проведення перевірки із залученням поліцейських, протягов всього тижня роботи виборчої комісії, жодного факту про недійсність підписних листів за відклик Подкідишева правоохоронцями не встановлено, та жоден виборець в комісію не звертався зі скаргою.

13 жовтня, Федорук вдався до злочинних дій вчерговий раз. Охоронець БМР не впускала до приміщення членів комісії, які мали завершити процедуру.  Мовляв «отримав наказ з гори» (дивіться відео нижче).

Члени комісії і цього разу не піддались на провокації Федорука. Збори провели на сходах приміщення БМР. Але такі побутові незручності не завадили членам комісії завершити процедуру перевірки документів щодо відклику Подкідишева та визнати їхню справжність. Відповідний протокол того ж дня був переданий до апарату «Партії Захисників Вітчизни».

P.S. Дії Федорука, щодо зриву волевиявлення бучанців, обурило місцевих жителів не на жарт. Після того, як колишній «регіонал» роздерибанив бучанський ліс, зазіхання на Конституційне право виборців жителі Бучі просто так не подарують.

Але вся ця історія із відкликом депутата зіграла Федоруку не на руку. Тепер немає ні у кого сумнівів, що Андрій Подкідишев, який у 2015 році прийшов до БМР, як член фракції «Партія Захисників Вітчизни» (на той момент нікому не відомий політик) просто банально «перебіг» на берег Федорука. А що на цьому березі криється – відомо всій Україні – розкрадання зеленої Бучі.

Як відомо, Федорук до сих пір «ходить» під кримінальною статтею, і не однією. Дерибан 890 гектарів бучанського лісу – навряд чи меру зійде з рук. Нагадаємо, після того, як бучанські землі були повернуті у власність держави, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що місцеві дільці розпочали її деребан по-новому. Як відомо, судові процеси по Федоруку ще тривають.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя