Олександр Таможній: ми повинні згуртуватися й обрати ефективного мера!

0
237

Днями Бучанська міська рада виступила замовником розроблення детального плану території площею 5,1 га в селі Луб’янка під забудову. Офіційне об’єднання Бучанської громади почалося з того, що найцікавіше меру Бучі — з відведення вільних земель в селах під забудову або скупити ті землі що є в приватній власності для подальшої забудови. В той самий час мешканці Луб’янки та інших населених пунктів, які входять до Бучанської ОТГ, не мають змоги елементарно доїхати в Бучу й назад на автобусі, який ходить один або два рази на день. Але для мера Бучі проблеми людей ніщо, а забудова понад усе. Про це все та про інші питання, які турбують мешканців Бучі та навколишніх сіл, детально поспілкувалися з Олександром Таможнім.

— Багато людей, які живуть в селах,селищах, віддалених від Бучі але які входять до Бучанської ОТГ, скаржаться на те, що в Бучу їм вкрай складно доїхати. Автобуси ходять в кращому випадку два рази на день. Яке ваше бачення розвитку транспортної інфраструктури Бучанської ОТГ?

— Це питання — одне з пріоритетних у нашої команди. Хочу нагадати, що процес перемовин з населеними пунктами, які приєдналися до міста Буча, почався ще чотири роки тому. Мер Бучі почав “сватати” ці населені пункти ще в 2016-му році. І зараз люди дивуються, чому ключові проблеми їхніх населених пунктів за ці 4 років не вирішилися. Мало того, що не вирішилися, ніхто навіть не презентував бачення розвитку цих населених пунктів, зокрема, й транспортної інфраструктури. Пригадую, як Федорук їздив по селах, збирав людей та за допомогою адмінресурсу проводив зустрічі. Я був на одному з його виступів у Клавдієве-Тарасове. Тоді зібралося більше 100 людей, виступав Анатолій Федорук, довго щось розповідав своїм монотонним голосом. Я пішов поцікавився десь у чоловік десяти, які були в залі, чи зрозуміли вони, про що говорить мер, що саме буде зроблено для них, якщо вони увійдуть у Бучанську ОТГ. Всі десятеро мені відповіли, що вони не розуміють, про що він говорить. Після того як він виступив, я підійшов до мікрофона, який одразу ж вимкнули, і поставив одне питання — ви зрозуміли з виступу Анатолія Федорука, що конкретно вам пропонується для вашого селища? Була тиша і жодна людина не відповіла на це питання. Він виступав 2 години, я виступав 5 хвилин, але після мого виступу люди в залі відмовилися голосувати.

До чого я роблю таку преамбулу. До того, що 4 роки “сватаючи” ці населені пункти, він не запропонував жодного проекту розвитку для них. Це дуже сильно насторожує, тому що він має види на ці населені пункти — забудовувати їх багатоповерхівками. Це єдине, що його цікавить. Звичайно, він буде розповідати, що це розбудова регіону. Але це підміна понять, тому що забудова регіону — це не синонім розбудови. Він аргументує це тим, що це ж кошти будуть надходити, щоб була тротуарна плитка, як кажуть люди до виробництва якої він має відношення і її треба кудись продавати. Запам’ятайте, якщо у вас в селі робиться дорога і ставиться дитячий майданчик, значить уже готується детальний план, щоб забудувати ту територію вашого села. Федорук прокладає дороги тільки там, куди він потім заводить забудовників.

Як доказ моїх слів — зараз вже планується в Луб’янці розробка Детального плану території під забудову. На сайті Бучанської ради вже виставлений проект цього ДПТ. Забудова — це єдине, що вміє й хоче робити Федорук. Це факт. Землі сусідніх сіл йому потрібні лише для будівництва.

— Тобто, населення Луб’янки буде збільшене в кілька разів після затвердження цього ДПТ? А про інфраструктуру від мера знову ж таки — ні слова…

— Мене дивує, що люди з оточення мера, які чотири роки разом з ним  їздили по цих селах, зараз вскочили в різні партії і розповідають про те, що вони розробляють стратегію розвитку Бучанської ОТГ. Чотири роки їздили, вмовляли людей приєднатися до Бучі, нічого їм не пропонуючи, а зараз кинулися робити те, що наша команда пропонує всі ці роки зробити — це елементарна стратегія розвитку.

З 2014-го року ми пропонуємо створити муніципальне автобусне підприємство Бучанської ОТГ. У нас в Бучі є можливість створити автопарк, закупити власні автобуси чи електробуси, які успішно  працюють у Львові та багатьох містах України і запустити їх для перевезення людей на внутрішніх маршрутах. У нас є приватний перевізник, до нього в принципі немає ніяких питань, тому що зі свого боку він правий. В автобусі з Гаврилівки, Синяка, Бабинець до Бучі може їхати 2-3 людини і для приватного автоперевізника — це збитковий маршрут. А нам потрібно, щоб людина і в сніг, і в дощ вийшла на зупинку і рівно за графіком сіла в автобус, так само ввечері чи вдень людина повинна мати таку ж можливість доїхати назад. Це можливо лише за умови створення муніципального підприємства. Будуть маршрути, які вигідні місту, наприклад, до Києва, до Ірпеня, за їхній рахунок будуть перекриватися маршрути сільські, селещні.

Ми пропонуємо мерії створити це підприємство вже шість років, але меру це не потрібно.

— Якщо ми вже заговорили про муніципальні підприємства, виникає питання про послуги опалення, які надаються в нашому регіоні однією приватною фірмою. Люди в Бучі сплачують за послуги опалення колосальні суми і тариф у нас в Бучі один з найвищих у Київській області. Що ви з цього приводу можете сказати? Чи не розглядаєте ви можливість створення такого ж муніципального підприємства, яке буде належати громаді й забезпечувати Бучу теплом в рази дешевше?

— В плані завищення цін у нас так у всьому. І з вивозом сміття, де була компанія, яка пропонувала нижчі ціни, але чомусь обрали дорожчі цінники,  у нас така історія з ПП “Теплокомунсервіс” і не важко здогадатися, хто на цьому заробляє. .

Як я бачу вихід з цієї ситуації. Перший варіант — це можливість заключати договори з двома-трьома підприємствами на території нашого міста, які будуть між собою конкурувати в ціновій політиці. Так ми позбавимося від монополіста і дамо людям альтернативу. Другий варіант — це створення комунального підприємства, де реально тариф буде вдвічі менший, я в цьому переконаний. Третій варіант — перехід людей у багатоквартирних будинках на індивідуальне опалення. Чому зараз людям не дають можливості встановлювати власні котли в квартирі? Я спілкувався з фахівцями в газконторі, в РЕСі, — немає проблем по технічним можливостям, потужностям, щоб ставити людям котли. Але тоді монополіст в парі з Федоруком втратять мільйонні заробітки, які вони витягують з наших кишень. А фактично, можливо було перевести весь старий житловий фонд на індивідуальне опалення, як це зробив мер Тростянця Юрій Бова. До мене звертається багато людей з проханням зробити індивідуальне опалення, але це штучно блокується.

— Окрім ціни за опалення в мешканців Бучі гостро стоїть питання капітального ремонту старих багатоквартирних будинків. Вони буквально рушаться на очах, а меру немає до того ніякого діла..

— Наша команда має чіткий план дій щодо ремонту старого житлового фонду. Наприклад, взяти ситуацію, яка склалася з будинком по вулиці Тарасівській, 10-г. Я був за цією адресою як і обіцяв під час свого онлайн-прийому. Я обійшов з першого по десятий поверх будинок, запросив фахівця, який зараз готує висновок експертизи і ми його обов’язково опублікуємо. Уявіть собі, в десятиповерховому будинку, якому немає ще 20 років і який будувався за дозвільними документами мера Бучі, пішли тріщини з фундаменту до десятого поверху по основній несучій стіні. Пів року тому люди це помітили й звернулися до мерії, але на сьогоднішній день у них навіть немає відповіді з цього органу влади, що робити. Приватна компанія, яка займається подібними ремонтами і яку я запросив, за 30 хвилин огляду сказала, що робити. Потрібно укріплювати фундамент, заміряти рівень грунтових вод, робити капітальний ремонт будинку. Мер за пів року зі своїми службами не може дати елементарний висновок, з чого треба починати.

— Можливо, він не відповідає на звернення мешканців цього будинку, оскільки на його ремонт потрібно виділяти кошти з бюджету?

— Так от подумайте й скажіть мені, шановні земляки, у нас в місті працює господарська машина? Якщо зараз фактично життя людей під загрозою, а за пів року мер не поїхав туди з експертною групою.

І це не один будинок у Бучі в такому жахливому стані. Є велика проблема з будинком на Островського, 36, де потрібно кожній людині встановити окремий лічильник на світло. У них зараз стоїть загальний лічильник і їм нараховується не по 90 копійок оплата, а по 2,65 грн. Це колишній гуртожиток, де 90% кімнат (квартир) приватизовані і є всі підстави зробити там ці лічильники. Люди ходять в раду, добиваються але до них абсолютно нікому немає діла.

У нас біля сотні будинків старого житлового фонду, які просто меру непотрібні. Створення ОСББ — це прекрасно, але в будинках старого житлового фонду потрібні додаткові програми виділення коштів з бюджету, тому що там переважно живуть люди поважного віку і в них немає грошей, щоб фінансувати капітальні ремонти.

В разі обрання нашої команди до ради Бучанської ОТГ ми плануємо створити програму по ремонту старого житлового фонду, індивідуальне опалення в квартирах, плануємо повний аудит старого житлового фонду, утеплення та капітальний ремонт мереж.

Висновок з цієї всієї історії невтішний — господарська машина в місті Буча не працює.

Сьогодні люди меру не потрібні. Він всіх можновладців та народних депутатів возить в парк, він їм не показує стан житлових будинків та стан Бучанських доріг.

Наша команда  розв’яже проблему транспортного колапсу, займеться старим житловим фондом і за рік півтора ми його приведемо в нормальний стан, ми покроково розпишемо, коли і що ми зробимо, в який квартал буде виконане те чи інше питання. У нас ні в кого немає 5 років зайвого життя, щоб чекати змін. За цей час хтось забудує всі села багатоповерхівками, заробить собі черговий мільярд і поїде в Іспанію.

Нам потрібно всією громадою приймати чітке рішення, тому що з того, що ми зараз бачимо, цей мер не ефективний і не працює на користь громаді.

Спілкувалася Надія Швець

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя