Олександр Таможній: Буча — в серці моєму!

0
467

Якщо з міста Буча прибрати Бучанський центральний парк і уявити, що на тому місці росте ліс, який там був завжди, чим може похизуватися мер міста, який вже 22 роки при владі? Які його найбільші досягнення як господарника та управлінця? Ці та інші питання ставить громаді міста депутат Бучанської ради Олександр Таможній. На його думку, багато розуму не треба, щоб виділяти землю, яку потім забудовувати багатоповерховими будинками. А от до створення комфортного міста для його мешканців — доступного й забезпеченого необхідною інфраструктурою, у мера руки не доходять.

— Ваша любов до Бучі — це не лише стратегічне бачення розвитку міста, а й шанобливе ставлення до людей. Багато хто Вам вдячний за допомогу, зазвичай без піару й розголосу. Звідки це в Вас?

— Я фанатично люблю Бучу, бучанець у п’ятому  поколінні. Люди, які живуть у Бучі, як би це, можливо, пафосно не звучало, — це члени моєї родини. Я сприймаю бучанців саме так — будь то корінні мешканці, або ті, хто приїхав у наше місто зовсім нещодавно і вже встиг полюбити його усім серцем. Саме тому я готовий ділитися усім, що маю, з тими, хто цього потребує. Люди, які до мене звертаються, знають про це.

— Нещодавно Ви розповідали у відеозверненні про реальні проблеми громади та наголошували, що в місті давно нема господаря, а є заробітчани. Можна про це детальніше?

— Взагалі, я хотів би провести об’єктивну дискусію зі своїми земляками про реальний стан нашого міста в наступному форматі. Давайте собі уявимо, що в нас немає Бучанського парку, а на його місці росте той ліс, який там був історично більше 100 років. Що ми маємо?

Ми маємо занедбану площу в центрі міста під назвою «Європейська», де поламана плитка, поламані лавочки, де не працює вже 12 років фонтан — і це в серці нашого міста! Ми не маємо медичних закладів, необхідних для мешканців міста та Бучанської ОТГ. Остання надія в нас була на вул. Островського, де мер збудував багатоповерховий будинок. Ми всі чекали на тому місці повноцінний медичний заклад з пологовим будинком, для нього це було ідеальне місце. Але за ініціативи мера там було збудовано недобуд з обіцянкою, що там перші поверхи, 2 тисячі квадратних метрів, будуть передані під медичний заклад. Ми збирали людей на вулиці Островського, які виступали категорично проти будівництва висотки, тому що інсоляція відсутня. Фактично, ця недобудова закриває сонце існуючим будинкам. Але мер особисто приходив на збори, вмовляв людей, щоб вони погодилися на те будівництво, тому що там буде нібито повноцінний медичний заклад. Що ми бачимо? Ми бачимо недобудову, кинутих інвесторів, бачимо, що одразу після початку будівництва ці 2000 метрів були продані під розважальний центр і під офісні приміщення. Фактично, це був обман.

— Тобто, на повноцінний медичний центр мешканцям Бучанської ОТГ у Бучі вже годі й чекати?

— На Островського було дуже зручне місце для його будівництва. Поряд існуюча лікарня, велика територія, зручна транспортна розв’язка, наявність зупинок громадського транспорту, яка необхідна  для людей з інших населених пунктів. Я не думаю, що нинішній мер зможе знайти ще в Бучі подібне місце для медичних закладів. А поки маємо затісну для бучанців поліклініку, відсутність сучасної лікарні, відсутність пологового відділення й дитячої лікарні.

— Медицина на недостатньому рівні — так, але й нічого не робиться для того, щоб покращувати здоров’я людей. Наприклад, якість води в Бучі. Про неї вже ходять легенди. З кранів тече то чай, то кава, то просто багно…

— Вода в Бучі жахливої якості — для її очистки має бути розроблений стратегічний план. Це не лише станції очистки, а й заміна старих іржавих труб на якісні нові. Цим у місті ніхто не займається й ніхто цього не планує.

У нас у центрі міста не працюють бювети, з яких люди могли б набирати чисту артезіанську воду. Ремонтувати їх нікому не цікаво. Що стосується центру міста, то замість ремонту існуючого бювету, за 20 метрів від нього встановили комерційний бювет, де людям воду продають за гроші. Не важко здогадатися, кому цей бювет належить…

Родина з 4 людей використовує за тиждень 60 літрів води, в місяць це 240 літрів, це 240 грн на місяць і 3500 грн на рік. Цих коштів, наприклад, достатньо для того, щоб підготувати одну дитину до школи. Це кошти з сімейного бюджету.

Торгувати водою в таких умовах, я вважаю, це рівнозначно як торгувати хлібом в блокадному місті.

— Що ще ми маємо в Бучі, якщо уявимо, що парку нема?

— Дуже важливий аспект — це безпека нашого міста, ми не маємо у місті обласного значення управління поліції, тому що ніхто не надає нормального приміщення для того, щоб вони могли нормально працювати й забезпечувати безпеку наших мешканців. Поліція сидить в напівпідвальному тісному приміщенні, подекуди бучанці навіть не знають, що у Бучі є поліція і за потреби їдуть в Ірпінь.

— Для мене було дивиною, коли дізналася, що в Бучі є такі дороги, які ніколи не були асфальтовані. Там живуть люди і в дощ ходять тими дорогами по коліно в багнюці…

— Стан наших доріг — це окрема тема для розмови. Я вже 7 років б’юся й борюся за те, щоб заасфальтували та зробити тротуари на вулиці стратегічного значення, яка знаходиться в центрі міста — вулицi Горького і зробили там тротуари. Це не великі гроші, але навiть їх мер не може знайти в місті обласного значення. Реально ця вулиця має на сьогоднішній день жахливий вигляд. І таких вулиць десятки в Бучі, де за 22 років можна було покласти асфальт з золотим покриттям з того ресурсу, який має місто.

— Окрім доріг ще важливим є питання ремонту старого житлового фонду, багато скарг з цього приводу в соцмережі.

— Нам потрібно ввести в місті мораторій на будівництво багатоповерхових будинків, i зайнятися капітальним ремонтом старого житлового фонду та вкладати кошти туди. Тому що не за горами той час, коли будинки будуть просто розсипатися на очах. ОСББ — це прекрасно і чудово, але нам для ОСББ в старому житловому фонді потрібно створити програму підтримки з бюджету. Переважно, там живуть люди пенсійного віку, які за власні кошти не зможуть зробити капітальний ремонт у будинку. На жаль, цим ніхто абсолютно не переймається.

— А як в місті працюють комунальні служби?

— Ми маємо повністю розвалену інфраструктуру. Давайте подивимося на благоустрій. Проїдьте вулицею Яблуньською — тротуар заріс травою по коліна, траву ніхто не косить, росте амброзія — страшний алерген. Ті території, які мають доглядатися ЖЕКом, благоустроєм, вони нікому не потрібні. Вже років 10 у місті Буча не працює господарська машина. Поясню чому: мер працює виключно на свій заробіток.

Ви всі знаєте, як у нас посипаються взимку дороги під час ожеледиці та прибирається сніг. Ми в 2009 році виділили Бучанському ЖЕКу 50 соток землі під будівництво бази. Чому необхідна була ця база? Перше, щоб зберігалася техніка в нормальних умовах. Чому важливо, щоб взимку техніка зберігалася в теплі? Тому що, коли в морози ця техніка виїжджає посипати дороги, ця суміш замерзає. Вона не працює так, як треба. І що ми бачимо зараз? Це шок! На місці цих 50 соток, які ми виділили під будівництво бази для ЖЕКу, родина мера збудувала декілька багатоповерхових будинків, повністю виселивши звідти ЖЕК. Скажіть, це господарський підхід до розвитку міста?

— Звісно, ні… Це навіть уявити важко в цивілізованому світі..

— А ми в цьому абсурді живемо. Це все зводиться до того, що якщо ми віднімаємо наш парк, то ми маємо абсолютно безглузде правління в місті.

Висотки, супермаркети, які як гриби після дощу у нас з’являються, — це не приклад європейського міста. В місті потрібно будувати те, що потрібно людям. Я переконаний, що мешканці нових кварталів, які придбали тут житло й переїхали сюди жити, бачили в Фейсбуці зовсім іншу картинку, створену піарниками Федорука. Але коли вони стали мешканцями Бучі, відкрили свої крани, а звідти біжить коричнева вода, чи намагаються потрапити до школи та садочка, а їм кажуть, що місць нема, чи проїжджають по вулиці Енергетиків, де можна по 20 хвилин простояти через затори, вони в шоці від того, куди потрапили! Я думаю, що ці люди, коли купували квартири, розраховували зовсім на інше і вони також стали заручниками цієї ситуації, цієї безглуздої реклами в інтернеті, красивих картинок, на які мер витрачає шалені бюджетні кошти, щоб створювати фейкове обличчя міста.

— Що зробите першочергово, коли прийдете до влади?

— Першочергово, якщо виборці дадуть нам кредит довіри і в нас буде більшість та інший мер, ми маємо зробити те, що не зроблено за 22 роки. Зробити всіма силами об’їзну дорогу, я це питання піднімав десятки разів. Тому що це питання нашої екології. Через Бучу щодня Варшавською трасою проходять десятки тисяч автомобілів, забруднюючи навколишнє середовище. Ми об’єднали б усі зусилля й зробили б об’їзну дорогу. Якби це зробив мер за 22 роки, я б сказав, вау, який мер, але йому не цікава екологія й безпека людей.

Наостанок хочу нагадати, що кожен процес проходить кілька стадій — прогрес, стогнація, регрес й подальша деградація. Так от місто з Федоруком перебуває зараз на стадії регресу.

Ми бачимо, як зараз працюють комунальні структури, які напряму залежать від головного «господарника» Бучі. У нас величезні проблеми з вчасним вивезенням сміття. Хоча пiд час тендеру була компанія, яка пропонувала ті ж самі послуги вдвічі дешевше. Вони пропонували безкоштовні сміттєві баки, а зараз у нас компанія, у якої сміттєві баки місто придбало за бюджетні кошти.

Скільки в Бучі пожежних машин, які можуть гасити пожежу на високих поверхах? Жодної! Ми маємо будинки в Бучі вище 20 поверхів. Мер свідомо наражає на небезпеку людей, які там живуть. Якось же мер додумався пiдвищити в місті поверховість з 9-ти до 23-х поверхів, але чомусь він не подумав про безпеку людей, не купив автомобілі для пожежників. І така ситуація в усіх галузях.

Спілкувалася Надія Швець

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя