ОЛЕКСАНДР КРАВЧУК: «ГОЛОВНЕ НЕ ХВОРІЙТЕ, БО НЕМА ДЕ ЛІКУВАТИ»

0
577

Бучанська поліклініка сьогодні обслуговує близько 40 тис пацієнтів, хоча розрахована на 10-15 тисяч, не більше. Після завершення формування Бучанської міської ОТГ громада збільшиться у півтора рази. Відповідно, збільшиться і кількість пацієнтів. Міська поліклініка, на жаль, не казкова «рукавичка», а додаткове приміщення медустанови міський голова Анатолій Федорук будує виключно у своїх фантазіях, а в реальному житті вже майже два роки будівництво закладу безнадійно завмерло.

Як лікарі рятуватимуть життя в таких умовах? Які перспективи збільшення бюджетних видатків на медицину? Про це та інше, в розмові з депутатом Бучанської міської ради (фракція «Партія захисників вітчизни») та лікарем-невропатологом Бучанської міської поліклініки Олександром Кравчуком.

 • До Бучанської громади приєдналось сім населених пунктів в рамках добровільного територіального об’єднання громад. Фактично, у бучанських лікарів тепер побільшає роботи.
 • Так і є. Причому побільшає суттєво. На сьогодні ми лікуємо близько 40 тисяч населення. Після того як процес формування Бучанської ОТГ завершиться, то кількість пацієнтів збільшиться в середньому на 20 тисяч осіб. Хоча, серед наших пацієнтів завжди були сільськи жителі, які віддавали перевагу не районній поліклініці, а бучанській міській.
 • Розкажіть будь ласка, як пацієнту із села звернутись до лікаря, скажімо до невропатолога, або травматолога? Яка процедура. Їм відразу потрібно їхати в бучанську поліклініку?
 • Для початку необхідно звернутись до сімейного лікаря. Це може бути спеціаліст і з нашої поліклініки. Але, в деяких селах є свої сімейний лікар. То якщо він є в селі, то вони до нього і звертаються. А інші фахівці – це буде вже не районна, а міська лікарня.
 • Розкажіть про цю процедуру.
 • Людина звертається за первинною допомогою у себе в селі до сімейного лікаря і за направленням уже проходить до наших фахівців. Хоча, ми вже сьогодні надаємо цю допомогу. Існує усне розпорядження «не відмовляти» мешканцям, які входять до Бучанської ОТГ.
 • Ви впораєтесь з потоком пацієнтів після об’єднання?
 • На сьогодні діє «положення» МОЗ яке дозволяє адміністрації закладу змінювати штатний розклад за потреби. Наприклад, якщо поліклініці бракує, скажімо, робочих рук травматолога, то раніше необхідно було обов’язково «вибивати» ставку. Зараз трошки по іншому. От наприклад, у нас працює троє травматологів та стільки ж невропатологів, а нам потрібно скажімо чотири невропатолога. Тоді ми одного травматолога скорочуємо і робимо чотири ставки для тих фахівців, яких не вистачає. Чи навпаки. Зараз це можливо.
 • Пацієнтів потрібно ще десь приймати.
 • Так. У Бучі із приміщенням поліклініки дуже скрутна ситуація. Наша поліклініка уже давно не відповідає ніяким нормам. Адже будувалась ще тоді, коли в Бучі проживало не більше 15 тисяч осіб. З того часу населення Бучі збільшилось у 3-4 рози. Мер ніяк не добудує нову поліклініку на 2000 місць на Островського, 34. Будівництво «стоїть і не рухається» вже майже два роки. Наша фракція, майже на кожній сесії піднімає це питання – коли і як буде добудовано поліклініку. Від Федорука ми отримуємо одну і ту саму відповідь відповідь – «не звертайте увагу на чутки, поліклініку добудують, але у забудовника криза». За інформацією із наших джерел та працівників БМР з відділу архітектури, обіцяне приміщення для поліклініки, з «благословення» Федорука, вже віддано під розважальний центр та офісні приміщення.
 • Але ж пацієнтів потрібно якось приймати. Я правда не можу уявляти як…
 • Ми, бучанські лікарі, теж не можемо уявити.
 • Є певна група пацієнтів, які можуть отримати ліки за рецептом зі знижкою або навіть безкоштовно за спеціальним рецептом. Якщо збільшиться кількість пацієнтів, чи не буде виникати дефіцит із цими рецептами? Чи вистачить всім ліків зі знижкою?
 • Я думаю що це буде передбачено. Дивіться, нам БМР перераховує щомісяця 60 тис грн на ці пільгові рецепти.
 • Вистачає цих коштів?
 • Ну намагаємось вписатись в цей бюджет. Поки що задовольняємо потреби пацієнтів. 60 тис грн — це тільки те що Буча компенсує з міського бюджету, а ще є пільги, які передбачені державою – називаються «доступні ліки». «Плюс», ще у нас є пільги «чорнобильцям». Після завершення формування Бучанської ОТГ, я думаю, що на сесії БМР буде прийняте відповідне рішення, яке збільшить витрати на ліки для пільгових категорій громади.
 • Ваша фракція готова ініціювати та відстоювати це питання?
 • Так. Відповідні подання ми вже готуємо. Переконаний, що наші колеги з інших фракцій без затримок проголосують за це питання. Збільшиться бучанська громада, збільшиться і бюджет. Так само видатки на медицину мають збільшитись із 60 тис грн до 100 тис грн на місяць. Для бюджету Бучанської ОТГ це реальна сума.
 • Ми ж з вами живемо в одній країні, і чудово розуміємо, як у нас економлять на медицині.
 • На жаль, це так. Але, я запевняю, що наша фракція зробить все можливе і не можливе, аби бучанська громада отримала гідне медичне обслуговування. Не було ніколи такого, щоб вона не голосувала за соціально важливі питання.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя