Настоятель храму Святого Андрія Первозванного (м.Буча), розповів, хто і як може забудувати територію храму (ВІДЕО)

0
1931

«Багатоквартирки» впритул до церкви. Таку ціну ризикують заплатити бучанці за можливість комфортно заїхати автомобілем на територію храму Святого Андрія Первозванного.

Як відомо, кілька тижнів тому в приміщенні церкви, що біля міськради, з’явились стенди із макетами-пропозиціями від забудовника, щодо зведення житлового комплексу на території храму. Публікація у ЗМІ на цю тему викликали «шквал» обговорень у Фейсбуці. «The Bucha Times» з’ясовувала, яка доля чекає парафію та її храм. Інформацію отримали із перших уст.

Настоятель храму Святого Андрія Первозванного протоієрей Андрій Галавін розповів: який саме проект забудови представлений у церкві.

Як відомо, у 2013 році приміщення храму було побудовано та освячено Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. До слова, того ж дня мер Бучі Анатолій Федорук отримав Орден святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня.

Наразі, богослужіння проводяться в нижньому храмі. Верхній – ще добудовується.

Станом на 2009 рік кошторис проекту разом з облаштуванням території навколо храму складав – 46 млн. грн. Коштів бракувало протягом всіх років реалізації проекту.

«Храм будувався і будується на кошти парафіян, — розповідає Андрій Галавін, — грошей не вистачає».

Зі слів протоієрея, два роки тому, він звернувся офіційно до Федорука з проханням знайти мецената який би профінансував облаштування зеленої зони навколо церкви та добудував приміщення верхнього храму. Відповідь з мерії прийшла лише два місяці тому. Можливим церковним спонсором виявився — Ліневич (бучанці чудово знають хто це і з ким з місцевої влади співпрацює).

Те що пропонує забудовник, з благословення Федорука, важко назвати «спонсорством» і ще важче – «меценатством».

Територія, на якій розташований храм, де-юре належить не парафії, а релігійній організації, якою керує Андрій Галавін, і складає майже два гектари землі. Коли, свого часу, Бучанська міська рада відводила цю землю під церкву, то згідно плану навколо самого храму, мали облаштувати зелену зону – невеличкий парк. На сьогодні, ця територія не облаштована. За словами, настоятеля храму, грошей церковна громада знайти не може, «аби зробити хоча б тротуарні доріжки для заїзду на територію храму», тому готова пожертвувати частиною своєї території.

Таким чином, два місяці тому, як розповідає Андрій Галавін, до нього прийшов представник із відділу архітектури Бучанської міськради із такою пропозицією: «церква» віддає близько півгектара землі навколо храму під будівницто багатоквартирного будинку на чотири поверхи, майданчика для парковки автомобілів та дитмайданчика. Взамін, забудовник облаштує територію навколо церкви. Про добудову самого храму, наскільки зрозуміло з інтерв’ю, мова не йдеться. Принаймні, сам Андрій Галавін про чіткі домовленості із забудовником не розповів. Мовляв, він «забудовника і в очі не бачив». Можливо, всі «торги» за церковну землю ведуться із самим Федоруком? Але це так, питання, як то кажуть, до слова.

 

Так от, якщо уважно подивитись на план, який пропонує забудовник, то виходить, що після зведення багатоквартирного будинку із парковкою та дитмайданчиком (до речі, дуже часто такі інфраструктурні зони, як дитмайданчик чи парковка, залишається у користуванні виключно мешканців ЖК) вільної території навколо самої церкви майже не буде. Якщо на цих «залишках» вдасться притулити хоча б кілька дерев, то Слава Богу.

А тепер уявімо, які «зручності» очікують як самих парафіян, так і жителів майбутньої «багатоквартирки»? Ніяких! Страждатиму всі! А якщо взяти в розрахунок ще й жителів приватного сектору, який розташований навколо території храму? Відповідь очевидна: люди будуть «товктись на голові один у одного» — ні помолитись, ні повеселитись.

Якщо парафія Андрія Галавіна погодиться на пропозицію забудовника (хоча, священник має законне право і не враховувати думку людей), то настоятель храму через Бучанську міську раду віддає півгектара землі в приватні руки. Після проходження певної процедури по землевідведенню та затвердження містобудівних умов біля храму розпочинається будівницто. В якості пайової участі – забудовник облаштовує рештки зеленої зони навколо церкви. Поставити кілька лавочок, прокласти тротуарні доріжки та кілька дерев – коштують не так дорого, порівняно із вартісь землі в центрі Бучі. На жаль, згідно діючого законродавства, не з очільниками УПЦ (КП) Андрій Галавін своє рішення може не погоджувати. А так, як земля де-юре належить релігійній організації, яку очолює Андрій Галавін, то громадські слухання з цього приводу проводити не потрібно.

Прослідкуємо вертикаль впливу. Федорук має вплив на Галавіна (це очевидно), Галавін – на парафію. Розірвати цей ланцюжок може хіба що прояв совісті або мера, або отця Андрія. До слова, навіть якщо парафіяни не підтримають ідею забудувати територію храму, Андрій Галавін має всі законні права і не враховувати їхню думку.

Ще один важливий момент. Висота храму Андрія Первозванного – 32 метри, тобто, як у 10-ти поверхового будинку. Забудовник, допоки не отримав землю у руки, звичайно ж, обіцяє що більше 4-х поверхів не будуватиме. Але, хіба часто забудовники дотримують слово? Якщо мова йде про прибутки, то – ніколи. В разі будівництва житлового комплексу квадратний метр квартири буде чи не найдорожчим у Бучі. По-перше — центр міста. По-друге — гарний краєвид із вікон майбутнього ЖК – з одного доку церква, з другого – приватний сектор. Тому, є ризики, що в разі реалізації цього проекту житловий комплекс може сягнути і десяти і більше поверхів. Більше квартир – більше прибутків. Судячи з того, як останні роки забудовується Буча, то Федорук і цього разу «прикриє очі» на таку поверховість. В результаті, храм Святого Андрія Первозванного виглядатиме «капличкою» у дворі житлового комплексу.

Звичайно ж, протоієрей Андрій Галавін запевняє, в свою чергу, що без згоди парафіян землю забудовнику не віддасть. Дай Бог, щоб парафіяни не погодились, і отець Андрій дотримав слово. Але схоже, що ті з ким ведеться обговорення сприймають слова настоятеля, як «істину». Після інтерв’ю з Андрієм Галавіним, знімальна група «The Bucha Times» запитала думку декого із парафіян. Відчувається, що люди не усвідомлюють всіх ризиків та масштабів тої біди яка станеться в разі відведення церковної землі під забудову (дивіться відео нижче).

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя