Настоятель храму Св. Андрія Первозванного зізнався, як і для чого «жертвує» громадські землі навколо церкви забудовнику

0
1173

Цинізм отця Андрія (Галавіна) вражає. Настоятель церкви Св. Андрія Первозванного прокоментував ситуацію щодо реклами будівництва житлового комплексу навколо храму та звинуватив журналістів «The Bucha times» у «підтасовці фактів». А також, повідомив, що будівництво навколо церкви багатоповерхівок особисто він підтримує, мовляв гроші потрібні, для завершення ремонтних робіт у приміщенні храму.

Особливу увагу привертає риторика, яку використовує протоієрей УПЦ (КП) у своєму коментарі під матеріалом «The Bucha times».

Якщо, священник дозволяє собі висловлюватись такою «мовою» то про яку духовність та культуру отця Андрія можна взагалі говорити. Тому і не дивно, що пан Андрій Галавін користуючись своїм духовним саном фактично рекламує проект приватного забудовника у церкві.

Журналіст «The Bucha times» перед публікацією новини про рекламу «бучанської троєщини» в церкві зверталась за коментарями до представників храму Св. Андрія Первозванного. Але відповіді, так і не отримала.

В іншому коментарі у мережі фейсбук отець Андрій почав виправдовуватись:

«Наша громада більше десяти років будує храм святого Андрія Первозванного. Протягом будівництва знаходилося багато людей, що допомагали в будівництві і особисто і жертвуючи кошти. Зараз стоїть «коробка». Богослужіння відбуваються в нижньому храмі ( в підвалі). Як самі розумієте, щоб завершити будівництво потрібні великі кошти».

Тому, отець Андрій, скоріш за все, вирішив «обміняти» територію навколо храму на можливість зробити ремонт у церкві.

«Спонсорів немає. Тому, виходячи із такої безвиході, громада (хто дав право Андрію Галавіну вирішувати такі питання за всю громаду – Авт.) роздумує над варіантом — пожертвувати частиною власної території, і за рахунок цього не лише добудувати храм, але й привести до ладу прилеглу територію — зробивши на ній сквер».

Щоправда, отець Андрій запевняє, що «поки радимося в середині церковної громади чи йти нам цим шляхом, чи можливо завдяки обговоренню знайдеться спонсор та допоможе з будівництвом храму».

Добре, що хоча б отець Андрій радиться із прихожанами, але прикро, що він не врахував такої «дрібнички»: церковна громада – це лише частина жителів Бучі (не всі є прихожанами православної церкви).

Далі, у своєму повідомленні отець Андрій вдається до відвертої маніпуляції: «будь-хто, зацікавлений у будівництві храму може прийти та ознайомитися із кресленнями, запропонувати свою допомогу. Громада хоче будувати ХРАМ а не будинки». Вибачте, а ті люди яким важливіший не ремонт у храмі, а скажімо парк, школа або дитячий садочок, не мають права голосу?

Із публічної дискусії, щодо забудови території навколо церкви зрозуміло, що громада не так церкву хоче добудувати, як вирішити (хоча б частково) питання із соціальними об’єктами інфраструктури та зеленою зоною Бучі. Люди хочуть парк навколо церкви, або дитсадок, а не житловий комплекс.

Далі, отець Андрій запевняє: «У нас рішення не приймаються кулуарно. Хто приходить у неділю на Богослужіння може це підтвердити. Після служби ми обговорюємо плани виходимо на вулицю і безпосередньо на місці кожен може скласти собі думку». Таке обговорення питань, які стосуються всіх без виключення жителів Бучі, а не лише прихожан церкви, потрібно проводити не після недільних богослужінь. Зрозуміло чому? Тому що, на жаль, до церкви ходять в неділю не так багато людей. До того ж, православний храм — не місце для громадських слухань, так само, як і не місце для «торгів» із приватними забудовниками та реклами житлових об’єктів.

Нижче — повний текст із повідомлення отця Андрія:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя