Децентралізація на Київщині: у чому звинувачують мера Бучі

0
488

Інтриги децентралізації на Київщині. Шість сіл довкола столиці хочуть об’єднатися в єдину громаду, але не можуть через підступи сусіда — міста Бучі. У чому його мера звинувачують голови сільрад та чому жителі бояться приєднуватися до мальовничого передмістя Києва — розбиралися наші журналісти

Це — Буча — місто нової нерухомості і омріяного багатьма житла.  А це — шість довколишніх сіл, що хочуть об’єднатися в єдину територіальну громаду із центром в Микуличах.

«Ці села межують з нами, ми історично так склалось, що ми в центрі цих громад, ми територіально дуже зручно розташовані. Маєм під’єзди добрі — інфраструктуру розвитку. Це траса Київ-Варшава, це залізниця, це майбутня об’їзна дорога, яка перетинатиме межі села Микуличі, це розвиток логістики і можливості розвивать середнє та мале підприємництво», — розповідає  Петро Перевозник, сільський голова Микуличів

Підтримують приєднання і в сусідньому Немышаєво.

«У нас э школи, лікарні», — каже Сергій Замідра, селищний голова Немішаєвого.

Утім, попри всі переваги, об’єднатися населені пункти не можуть. Як пояснює сільський голова Микуличів, усе — через мера сусідньої Бучі. Той, мовляв, хоче за будь-яку ціну приєднати території до свого міста.

«Є тиск на голів, є уже підозра підкупу. Є тиск на населення, є неправдива інформація», — коментує Петро Перевозник, сільський голова Микуличів.

Житель Бабинців фермер Анатолій Дітковський — до Бучанської громади приєднуватись не хоче. Зібрав підписи односельців, які теж проти і хочуть до Микуличів. Свою позицію пан Анатолій пояснює так:

«У Бучі сьогодні Федорук не має ніякої перспективи розвитку. Діти стоять по дитсадках у чергах 3-4 тисячі. Сміття нема де, каналізації не вистачає. Лікарні не мають, газової не мають, водоканалу не мають, родому не мають. Все прив’язано до Ірпеня. Єсли там 25 тисяч жителів і приєднають нас — хто нас буде обслуговувать?», — каже Анатолій Дітковський, житель селища Бабинці.

До того ж, за даними київського облдепартаменту фінансів, Буча має базову дотацію — майже 4 мільйони гривень на рік. Це значить, що доходи міста не покривають видатків. Та керівництво бучанської мерії запевняє — місто усі можливі приєднання витримає. Навіть, якщо населення громади зросте вдвічі.

«Максимальна цифра, яка може бути взагалі з урахуванням 20-кілометрової зони, яка затверджена кабміном — це близько 70 тисяч населення — 68 тисяч населення. Я вам скажу — 18 населених пунктів — це максимум», — пояснює Тарас Шаправський, перший заступник міського голови Бучі.

Щоправда, у бучанській міськраді не всі налаштовані так оптимістично.

«У нас в Бучі із водою катастрофа. У нас в Бучі немає власного водоканалу, у нас в Бучі немає власної поліції — бучанської обласної. Ми місто обласного значення — у нас немає поліції», — говорить Олександр Таможній, депутат Бучанської міськради.

Немає у місті й стратегії розвитку громади — вона лише на етапі розробки. Натомість у майбутньої Микульської громади — стратегія є. Один з напрямків — розвиток освіти. Це — майбутня школа, добудувати її планують протягом наступного року. У вересні 2019-го тут зможуть навчатися понад три сотні дітей з Микуличів і довколишніх сіл.

«Отам буде басейн, от сюда — там будуть теплички, по цю сторону і по цю будуть розміщені спортивні площадки…».

Тим часом у сусідній Бучі теж не припиняється будівництво — переважно нових багатоповерхівок. Одна з будівельних компаній зареєстрована на дружину місцевого мера.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя