Чому плануванням Бучі до цього часу ніхто не займався?

0
392

Американець українського походження Генрі Штеренберг, президент World Trade Center Kyiv, вже півроку як член команди Олександра Таможнього. Дитинство Штеренберга, до того як він з батьками переїхав до Америки, пройшло в одному з літніх бучанських таборів відпочинку «Матросов». Приїхавши до Бучі знову, більш ніж через 30 років, підприємець побачив тут великий невикористаний потенціал і можливості для розвитку економіки та бізнесу із залученням іноземних інвестицій.

— Чому вирішили повернутися в Україну?

— Я громадянин Америки, але народився в Києві і 28 років своєї кар’єри провів в Америці. Повернувся в Україну три роки тому, для того, щоб допомагати реформувати країну. Я зараз керую проектом, який об’єднує 330 міст в 90 країнах світу. Коли Олександр Таможній розповів мені про Бучу, я згадав, що ще в радянські часи відпочивав у Бучі в таборі «Матросов», я там проводив багато місяців влітку. Тому, маю якесь відношення до Бучі й уявлення про місто. Так як ми бачимо в Олександрі великий потенціал управлінця, ми разом з ним почали вивчати потенціал Бучанської ОТГ і знайшли шляхи розвитку.

— Можете конкретизувати, що саме, на Вашу думку, принесе економічний успіх Бучанській ОТГ?

— Я можу говорити про розвиток медичного туризму і розвиток всього регіону з точки зору економіки. Моя роль в команді Олександра Таможнього як людини, яка дає можливість стратегічного планування. Ми говоримо про планування на 10 років наперед. Це в першу чергу. По-друге, моя роль — це допомога в залученні капіталів та заведенні економічних партнерів, які можуть це імплементувати в життя.

— Що необхідно мати для того, щоб в Бучанську ОТГ зайшли іноземні інвестори?

— Для того, щоб створити зручні й прийнятні умови для іноземних стратегічних партнерів, ми повинні мати 4 важливих компоненти. І це не лише в Бучанській, а і в будь-якій ОТГ. Перше — це система охорони здоров’я. Ми плануємо таку систему, яка включає в себе в першу чергу телемедицину (щоб бабуся в самому віддленому куточку ОТГ могла через планшет проконсультуватися з лікарем), а також універсальне страхування для всіх громадян ОТГ. Друге — як ми поводимо себе стосовно сміття, яке ми використовуємо. Третє — енергія, який тип енергії ми генеруємо і наскільки ми ефективні у використанні енергії. Четверте — це, звісно, вода, з точки зору постачання й якості. Якщо ці чотири фундаментальних блока не розглядаються в стратегічному розвитку будь-якого муніципалітету, то залучити туди капітал буде практично неможливо.

Якщо ми говоримо про медицину, ми говоримо про можливість колаборації в першу чергу між державним органом і стратегічними інвесторами в цей проект.

— У Вас є такі інвестори, які мають конкретні проекти, які готові їх втілювати в Бучанській ОТГ?

— Звісно, я особисто маю кілька проектів, які я контролюю й веду. Ми говоримо про розширення економічної бази регіону. Коли ми говоримо, що хочемо залучити якусь компанію, щоб вони заснували свій бізнес у Бучанській ОТГ, ми повинні створити для них умови, які зроблять це місце привабливим. Бучанська ОТГ має велику кількість беніфітів, одне з перших — це близькість до аеропорту та до Києва. Ми говоримо про індустрію логістики, про індустрію підприємництва,  індустрію медичного туризму.

Тобто, якщо ми розуміємо стратегічно, куди ми йдемо, нам набагато легше залучити цих інвесторів та стратегічних партнерів різного типу корпорацій.

Нам потрібно розуміти, що ми хочемо бачити. Ми хочемо бачити висотки, які просто знищують Бучанську ОТГ? Ми хочемо бачити, як вода зникає, і як наслідок — дерева гинуть і падають в красивому лісі, в якому я виріс з дитинства, тобто величезні проблеми з тим, що відбувається сьогодні? Чи ми хочемо бачити нормальну медицину, робочі місця, широкi дороги та розвинену інфраструктуру?

— Зараз в Бучі та Бучанській ОТГ, на Вашу думку, яка стратегія розвитку?

— Ніхто з влади, як я зрозумів з кількох поїздок Бучанською ОТГ, не думає про стратегічний розвиток цього регіону. А цей регіон має величезні можливості стати реальним економічним хабом, через локацію, де він знаходиться.

Наприклад, як ми можемо будувати 20-поверховий будинок, не розширюючи дороги? Я кілька разів їздив в Бучу і всі рази стояв в пробці, для того, щоб в’їхати й виїхати.

У наших проектах компанія, яка заходить в ОТГ, неважливо, що вона будує, починає вкладати кошти в розвиток інфраструктури ОТГ. Це дороги, це дитячі садочки, це ті ж поліклініки і так далі. Чому? Тому що вони розуміють, для того щоб запросити фахових працівників туди, вони повинні усе це дати. Повинні забезпечити людей усім необхідним.

І якщо ми заведемо 30 компаній протягом наступних 2-3 років і кожна з них вкладатиме в інфраструктуру, нам не будуть потрібні інші бюджетні кошти. Існує мільйон різних механізмів, які працють у всьому світі, які ми можемо використовувати для того, щоб завести іноземні компанії в Україну.

— У нинішнього мера Бучі переважно інвестиційні проекти — це багатоповерхове будівництво та будівництво супермаркетів. Чи вірна така стратегія розвитку населеного пункту?

— 100% це стратегічно неправильні інвестиції. Я не кажу, що місту не потрібні магазини, маркети і т. д. Але якщо не розвивати ОТГ в комплексі, не розвивати паралельно інфраструктуру, то все це стає не плюсом, а мінусом економіки. Якщо місто не планує сміттєпереробний завод, будуючи 30-поверховий будинок, де буде жити 500 людей, то це місто невдовзі втопиться у власному смітті.

Я би планував для міста таку програму «Zero waste» — нуль сміття. Тому що сміття в усьому світі — це вже актив. Пластикову пляшку можна переробити в інший продукт і так далі. А не викидати сміття на полігон, щоб це вбивало екологію прекрасного регіону.

Наразі ми робимо недостатньо для того, щоб просувати бренд України в світі. На жаль, сьогодні Україну в світі знають через війну та корупцію і ще якісь негативні явища. Так не має бути, і я особисто докладаю максимум зусиль, щоб це враження від України змінити. Зміни в державі потроху відбуваються, вони йдуть в правильному напрямку, вони будуть дуже болючими, але в той же час, я бачу великий потенціал України й перспективи, саме тому я повернувся з Америки й працюю зараз тут.

Мені подобається в Олександрі те, що він достатньо розумний, щоб знати, скільки він не знає. Саме тому він збирає навколо себе людей, які є фахівцями в різних галузях, які можуть втілити в життя його бачення розвитку ОТГ. Ми разом зараз працюємо над стратегією розвитку Бучанської ОТГ з перспективою на 10 років. Якщо все вдасться як ми запланували й люди оберуть Олександра Таможнього та його команду на виборах, Бучанська ОТГ стане зразком того, як можна використати максимально з користю для громади потенціал населеного пункту.

Спілкувалася Надія Швець

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя