26 листопада День пам'яті жертв голодоморів в Україні

В останню суботу листопада в Україні згадують про жертви голодоморів двадцятого століття. Цього року ця дата випала на 26 листопада.

Їх було три: 1921 – 22, 1932 – 33 та 1946 – 47 роки. Спричинені вони були різними факторами, головний з яких, політична волю тодішнього комуністичного керівництва, яке бачило в українському селі потенційну загрозу непокори.

Про точне число жертв ми не дізнаємося вже ніколи. Паспортного обліку на той час в селах не було, статистики загиблим теж не вели.

В  ці дні проходить багато заходів на офіційному та неофіційному рівнях. Один з них це запалення свічки пам’яті у вікнах осель  в суботу о 16 годині.

Жителі Київщини теж долучаться до цієї акції. На жаль, Київщина займає перше місце по числу загиблих в Голодоморі-33. В більшості міст встановлено меморіали загиблим. В ряді міст, зокрема і в Бучі, місцева влада виділила земельні ділянки для встановлення пам’ятників. Справа тепер за проектуванням, фінансуванням та спорудженням меморіалів, які завжди нагадуватимуть людям про ті страшні події і застерігатимуть від їх повторення.

КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ:

Київ та область

Голові одного з осередків ВО "Батьківщина" оголосили підозру

18 січня, 2018

  18 січня прокурор Київської області в присутності захисників вручив підозру у скоєнні злочину передбаченому  ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (пособництво в отриманні неправомірної вигоди службовою особою, що займає відповідальне становище) КК України заступнику голови Бородянської районної ради Олексій Черкашину та депутату Пісківської об’єднаної територіальної громади Юлії Соловьйовій. Обоє є депутатами від ВО «Батьківщина». Черкашин очолює осередок цієї партії в Бородянському районі. Як інформує офіційний сайт прокуратури Київської області, злочин викрито прокуратурою Київської області спільно з працівниками Управління захисту економіки в Київській області ДЗЕ НП України. Так, встановлено, що вказані особи за 50 тисяч доларів США вимагали за  сприяння у вирішенні питання щодо передачі майнового комплексу, який перебуває у комунальній власності, з правом подальшої приватизації службовій особі, що займає відповідальне становище. У ході досудового розслідування задокументовано факт отримання зазначеними особами частини неправомірної вигоди на загальну суму 20500 гривень, які отримано у безготівковій формі на особисті платіжні картки зловмисників. На підставі ухвал суду слідчими прокуратури з оперативним супроводженням працівників поліції проведено низку обшуків у помешканні депутатів та районній раді. Отримано докази на підтвердження факту отримання неправомірної вигоди. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 10 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна. Депутат Юлія Соловьйова розміщала в Бородянському районі рекламні борди на яких позиціонувала себе, борцем з корупцією та захисником від рейдерства. Очікуємо на подальші коментарі з боку слідства та обласного керівництва ВО «Батьківщина».

Київ та область

На автомагістралі під колеса втрапив лось

15 вересня, 2017

Чергове зіткнення з твариною на автомагістралі. І в черговий раз з лосем.Сьогодні, 15 вересня на Варшавській трасі водій Mercedes Sprinter не встиг загальмувати перед твариною, яка раптово вибігла на дорогу. Внаслідок зіткнення лось загинув.На жаль, це не єдиний подібний трагічний випадок на дорогах Київщини.Фото з сайту dtp.kiev.ua.

Київ та область

26 листопада, 2016

В останню суботу листопада в Україні згадують про жертви голодоморів двадцятого століття. Цього року ця дата випала на 26 листопада. Їх було три: 1921 – 22, 1932 – 33 та 1946 – 47 роки. Спричинені вони були різними факторами, головний з яких, політична волю тодішнього комуністичного керівництва, яке бачило в українському селі потенційну загрозу непокори. Про точне число жертв ми не дізнаємося вже ніколи. Паспортного обліку на той час в селах не було, статистики загиблим теж не вели. В  ці дні проходить багато заходів на офіційному та неофіційному рівнях. Один з них це запалення свічки пам’яті у вікнах осель  в суботу о 16 годині. Жителі Київщини теж долучаться до цієї акції. На жаль, Київщина займає перше місце по числу загиблих в Голодоморі-33. В більшості міст встановлено меморіали загиблим. В ряді міст, зокрема і в Бучі, місцева влада виділила земельні ділянки для встановлення пам’ятників. Справа тепер за проектуванням, фінансуванням та спорудженням меморіалів, які завжди нагадуватимуть людям про ті страшні події і застерігатимуть від їх повторення.

Київ та область

28 жовтня, 2016

28 жовтня Президент Петро Порошенко офіційно представив нового голову Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана. З відставкою попереднього очільника КОДА Максима Мельничука, виконавча влада столичної області,  майже два місяці залишалася без керівника. Олександр Горган, який до останнього часу очолював Вишгородську райдержадміністрацію, став керівником області за результатами широко анонсованого публічного конкурсу на цю посаду. Київська область нині перебуває в процесі адміністративної реформи, в рамках якої відбувається об’єднання територіальних громад, в тому числі і з сусідніх районів. Після закінчення цієї реформи відбудуться нові вибори до місцевих органів самоврядування.

Київ та область

28 вересня, 2016

На сесії Києво-Святошинської районної ради 27 вересня відправлено у відставку голову ради Олександра Тігова у відставку. Сам Олександр Тігов назвав цю сесію «незаконною» та не з’явився на засідання. Це не завадило депутатам зібрати кворум, внести до порядку денного питання про зміну керівництва ради, і врешті проголосувати за відставку Тігова. Останнім часом їм’я пана Тігова фігурує в цікавому скандалі. Так, 17 вересня на святкування 60-ї річниці з дня заснування міста Боярка, він розповів анекдот з явно антисемітським підтекстом. В цьому анекдоті Тігов порадив боярчанам «для вигідного бізнесу почати розводити євреїв». Така поведінка посадової особи на офіційному святі? мабуть також стала однією з причин кадрового рішення щодо пана Олександра на сесії Києво-Святошинської райради. Також в пресі зявилася інформація, що з ініціативи пана Тігова буде передана під забудову велика ділянка землі в Боярці. Цю інформацію він категорично відкинув. Депутати обрали новим головою районної ради представника фракції партії "Солідарність" Вадима Гедульянова. На шосте жовтня призначено друге засідання тринадцятої сесії Києво-Святошинської районної ради.

Київ та область

21 вересня, 2016

Депутати Киівської обласної ради проголосували за рішення рекомендувати конкурсній комісії при Адмінистрації Президента України призначити на посаду голови Київської обласної державної адміністрації Костянтина Бондарєва. Таке рішення  було прийняти було прийняте всупереч позиції фракції «Солідарність БПП», яка пропонувала підтримувати кандидатуру нинішнього першого віце-губернатора і в.о. керівника області Льва Парцхаладзе. Костянтин Бондарєв відомий як екс-нардеп та екс-депутат облради від БЮТ. Себе позиціонує як людина що багато років пов’язана зі столичною областю. За його словами, на цей час він не веде бізнесову діяльність. Нині він очолює обласну організацію партії «Батьківщина». Партія Юлії Тимошенко, як відомо, нині опонує курсу Президента Петра Порошенка. Як відомо, посада очільника  Київщини стала вакантною у вересні, коли Максим Мельничук написав заяву про відставку. Тепер триває обговорення можливих кандидатур, які можуть взяти участь в конкурсному відборі. Остаточне слово в призначенні буде за Президентом.

Київ та область

19 вересня, 2016

15 вересня в світі відзначається Всесвітній день боротьби зі злоякісними захворюваннями лімфомами.  В цей день голова громадської організації «Народна Буча» Олександр Таможній взяв участь в заходу в  Інституті  раку Академії медичних наук Україні. В рамках заходу була прес-конференція стосовно поточного стану захворюваності на лімфоми та перспектив щодо діагностики та лікування хвороби. В другій частині була зустріч людей, які вже перемогли цю хворобу, з тими кого теж спіткало таке лихо. Метою зустрічі було донесення меседжу: «Життя триває. За нього варто боротися». В Україні зараз біля двадцяти  тисяч людей хворіють на лімфоми, більшість з них молодого віку. Ця хвороба починається як доброякісна пухлина, яка при прогресуванні перетворюється на рак. Проте завжди є шанс боротися з хворобою та ії перемогти. Також для успішного лікування потрібно якісне сучасне медичне обладнання. Саме в цей день Інститут отримав обладнання для тридцяти палат. Олександр Таможній в  коментарі на своій сторінці в мережі Фейсбук зазначив: «17 000 людей в Україні хворіють на лімфоми. Щопроку 3500 осіб чують цей діагноз. Сьогодні за умови сучасної діагностики та правильного лікування цей діагноз перестає звучати як вирок».Інститут раку Допомога у вигляді облаштування медичним обладнанням лікарняних палат – це дійсно той потрібний внесок, коли людини, яка зіштовхнулась з таким страшним випробовуванням як ракова пухлина, відчуває потребу у підтримці зовні,коли вона баче хто є справжнім другом і не полишає ії сам-на-сам з бідою.

Київ та область

11 вересня, 2016

Киівська область лишається на першому місці стосовно погашення боргів по заробітній платі. Про це поінформувала Київська обласна адміністрація. За словами джерела в КОДА в державному секторі заборгованість погашена повністю, проте ще є питання з боргами в секторі приватному. До роботодавців, які не виплачують зароблене працівникам, будуть застосовуватися санкції аж до кримінального покарання.

Київ та область

11 вересня, 2016

Після відставки Максима Мельничука з посади голови Киівської обласної державної адміністрації лишається невідомим, хто стане його наступником. Виконуючим обов’язки голови є перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе. Раніше в ЗМІ з’явилися чутки, що в Адміністрації Президента на розгляді перебувають чотири кандидатури на посаду губернатора Київщини. Як відомо, після відставки Максим Мельничук за чутками залишив країну через побоювання кримінального переслідування

Київ та область

11 вересня, 2016

Колишнім керівником Київської області Максимом Мельничуком зацікавилися слідчі органи. Також з’явилася інформація, що Мельничук відбув з країни в невідомому напрямку.                 В соцмережах на сторінках Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та народного депутата Антона Геращенко є дописи, в яких повідомляється про затримання за підозрою в посередництві в хабарництві одного з заступників голови та начальника управляння охорони здоров’я Київської обласної адміністрації.В  цих дописах звучить їм’я Максима Мельничука, зокрема йдеться про те, що його очікують на допит. Там же міститься інформація, що Мельничук перестав виходити на зв'язок, і на даний час його місцезнаходження є невідоме. Як відомо, Максим Мельничук, який був очільником виконавчої влади на Київщині з лютого цього року, днями повідомив про те, що написав заяву про відставку. А 9 вересня Президент Петро Порошенко своїм указом звільнив його з посади голови КОДА